Kultura

Watykan od środka

W marcu, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy do centrum chrześcijańskiego świata, najmniejszego i jednocześnie najcenniejszego państwa, siedziby papieży i skarbca europejskiej kultury. Naszym przewodnikiem będzie Michał Szulim – podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, wokalista zespołu PLATEAU, autor książek podróżniczych, twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl

Watykan, jedno z najświętszych miejsc chrześcijaństwa, świadczy o bogatej historii oraz o niezwykłym przedsięwzięciu duchowym. W granicach tego miniaturowego państwa podziwiać można unikalne nagromadzenie arcydzieł architektury i sztuki. Centralnym punktem Watykanu jest bazylika, wzniesiona na miejscu męczeństwa świętego Piotra, poprzedzona podwójną kolumnadą, otwierającą się na kolisty plac. Bazylikę otaczają pałace i ogrody. Jest ona największą budowlą sakralną świata, wspólnym owocem geniuszu Bramantego, Rafaela, Michała Anioła, Berniniego i Maderny.

Podczas spotkania wejdziemy jednak głębiej – do najbardziej strzeżonych fragmentów tego państwa-miasta, do których zwykle nie można wejść ot tak, z ulicy. Dowiemy się o tym, gdzie papież robi zakupy, gdzie dokładnie śpi i jada, a także co znajduje się na stacji kolejowej pośrodku Watykanu i… kto w ogóle mieszka na co dzień w tym niezwykłym miejscu.

Podczas slajdowiska będzie możliwość zakupienia książek autorstwa naszego Gościa.

Zapraszamy w piątek, 22 marca 2024 r., o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *