Wydarzenia

Podróże małe i duże z psem: jak się przygotować?

Podróżowanie z psem w samochodzie dla wielu posiadaczy pupili stanowi nierozłączną część codziennego życia. Podczas transportowania zwierzęcia należy pamiętać przede wszystkim o jego komforcie oraz bezpieczeństwie. W tym tekście przedstawimy kilka porad oraz przydatnych akcesoriów, które zapewnią zarówno Tobie, jak i czworonogowi maksymalną radość z każdej wspólnej przejażdżki.

Odpowiednio przygotuj psa do podróży

Zanim rozpoczniesz podróżowanie ze swoim pupilem, powinieneś zapoznać go z atmosferą panującą w aucie. Pies musi zaprzyjaźnić się z zapachem oraz wyglądem wnętrza samochodu. Wówczas zwrócisz również uwagę na to, co najbardziej absorbuje jego uwagę. W ten sposób można uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw dla zwierzęcia oraz niechcianych uszkodzeń tapicerki i innych elementów pojazdu. Pierwsze przejażdżki z psem nie mogą trwać zbyt długo. Zalecamy również, aby kończyły się one w miejscach, które czworonóg zna i lubi. 

Komfort pupila jest bardzo ważny

Przed wyruszeniem w trasę zazwyczaj zaspakajamy swoje potrzeby fizjologiczne. Podobna sytuacja tyczy się psów. Krótki spacer przed rozpoczęciem wyprawy powinien na jakiś czas załatwić tę kwestię. Pamiętajmy jednak, że podczas dłuższych tras musimy zatrzymywać się w spokojnych miejscach, gdzie zwierzę odpocznie od pojazdu. W czasie jazdy pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody. Inaczej sytuacja wygląda z jedzeniem, ponieważ niektóre czworonogi cierpią na chorobę lokomocyjną. Dlatego posiłek lepiej odłożyć na później. Więcej informacji na temat psów znajdziesz na BeBobi.

Zadbaj o bezpieczeństwo psa

Obowiązuje kilka kluczowych zasad, jeśli chodzi o bezpieczny przewóz zwierząt w samochodzie. Kategorycznie zabrania się, aby zwierzę przebywało w aucie luzem, bez żadnego zabezpieczenia. Dlatego też zapomnijmy o trzymaniu go na kolanach pasażera, a tym bardziej swoich. Co więcej, pupil nie może utrudniać nam widoku podczas jazdy. W przypadku niezastosowania się do tych reguł grozi Ci nie tylko wizyta u weterynarza, ale również wysoki mandat karny. 

Sposób, w jaki będziemy przewozić naszego czworonoga, często zależy od jego rozmiarów i naszych preferencji. Pupila można umieścić na przykład w klatce w bagażniku czy w transporterze lub szelkach na tylnym siedzeniu. W tej roli świetnie sprawdzi się także mata dla psa do samochodu. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnisz nie tylko bezpieczeństwo zwierzęciu, ale również ochronę dla foteli i tapicerki. Wszelkie zabrudzenia wyrządzone przez psa osadzą się na macie, którą łatwo oczyścisz po zakończeniu wycieczki.

– Artykuł sponsorowany

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *