Wydarzenia

Nowy komendant skawińskiej policji

Pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Krakowie młodszy inspektor Jacek Cholewa powierzył obowiązki na stanowisku komendanta komisariatu policji w Skawinie komisarzowi Piotrowi Solarzowi, z kolei obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta tego komisariatu powierzył komisarzowi Krzysztofowi Srebnickiemu.

27 lutego w komisariacie policji w Skawinie, komendant powiatowy, po uroczystym wręczeniu rozkazów personalnych, wspólnie ze swoim zastępcą podinsp. Mateuszem Dańdą pogratulowali nowej kadrze kierowniczej komisariatu i życzyli powodzenia na nowej drodze zawodowej. Kom. Piotr Solarz oraz kom. Krzysztof Srebnicki podziękowali przełożonym za zaufanie i zadeklarowali, że utrzymają dotychczasowy poziom pracy.

Komisarz Piotr Solarz do służby w policji przyjął się w 2003 roku. Pierwsze lata służył w oddziale prewencji policji w Krakowie. Od 2006 roku do 2017 roku był związany z komendą miejską policji w Krakowie, gdzie przez pierwszy rok służył w komisariacie policji I w Krakowie, a kolejne lata w wydziale kryminalnym oraz w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy miejskiej policji w Krakowie. Przez następny rok służył w wydziale kryminalnym komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. W grudniu 2018 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta komisariatu policji w Zabierzowie. Kolejno w marcu 2021 roku został zastępcą komendanta komisariatu policji w Skawinie, a od 25 lutego 2023 roku zostały mu powierzone obowiązki komendanta tego komisariatu.

Komisarz Krzysztof Srebnicki do służby w policji przyjął się w 2012 roku. Przez pierwsze pięć lat służył w komisariacie policji IV w Krakowie, początkowo w komórce patrolowo – interwencyjnej, kolejno w rewirze dzielnicowych. Od końca 2017 roku służył w wydziale prewencji komendy powiatowej policji w Krakowie. Z dniem 25 lutego 2023 roku zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta komisariatu policji w Skawinie. W 2015 roku kom. Krzysztof Srebnicki został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Dzielnicowy Roku 2015”.

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *