Wydarzenia

Trzech nowych sołtysów

6 marca w skawińskim ratuszu z sołtysami wyłonionymi w wyborach 19 lutego, spotkali się burmistrz Norbert Rzepisko wraz z zastępcami Witoldem Grabcem i Tomaszem Ożogiem oraz sekretarz gminy Skawina Agnieszką Juszczak-Lisek. Podczas spotkania burmistrz wręczył sołtysom gratulacje i zaprosił do współpracy. Podkreślił też, że funkcja jaką sprawują to zaufanie i praca.

– Dla większości z państwa to kolejna kadencja. Przed wami pięć lat intensywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Mamy dziś w gronie też troje nowych sołtysów. Serdecznie gratuluję. Otrzymaliście mandat zaufania, który przez najbliższe lata będziecie dzień po dniu realizować – powiedział Norbert Rzepisko. – Niech to będzie dobry czas, pamiętajcie tez proszę, że jesteśmy otwarci na współpracę i drzwi ratusza zawsze są dla was otwarte.

Na 16 miejscowości naszej gminy, tylko w trzech zaszły zmiany. I tak w Borku Szlacheckim sołtysem została Beata Fudali, w Facimiechu Marlena Kruczek-Sekuła, a Polance Hallera Piotr Kulig. Sołtysi obejmują swoją funkcję na najbliższe pięć lat (kadencja 2023-2028).

Wykaz sołtysów kadencji 2023-2028:

BOREK SZLACHECKI – BEATA FUDALI

FACIMIECH – MARLENA KRUCZEK-SEKUŁA

GOŁUCHOWICE – ANNA PYZIK

GRABIE – JOANNA DUDEK

JAŚKOWICE – JÓZEF TOMCZAK

JURCZYCE – JERZY KŁĘPA

KOPANKA – MARCIN MOCHA

KRZĘCIN – TERESA SOTWIN

OCHODZA – GRZEGORZ LELEK

POLANKA HALLERA – PIOTR KULIG

POZOWICE – TOMASZ HANUSIAK

RADZISZÓW – ZDZISŁAWA BAŁA

RZOZÓW – GRZEGORZ KLIMAS

WIELKIE DROGI – MARIA WINDAK

WOLA RADZISZOWSKA – CZESŁAW BLAK

ZELCZYNA – JANUSZ ŚMIECH

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *