Kultura

Koncert miliona gwiazd

Za górami, za lasami, za tysiącem gwiazd – tak zaczynają się wszystkie czarodziejskie historie. Taki też będzie koncert zespołów wokalnych CKiS w Skawinie. Wyruszymy w podróż na latającym dywanie przez krainy Egiptu, Arabii, Meksyku, Afryki, dalekich Chin aż po Królestwo Trytonów. Sprawdzimy, co słychać na morza dnie i jak się żyje na rogatym ranczu. Podążymy śladami Herkulesa i Alladyna, księżniczki Mulan i Króla Lwa.

Piękne melodie i cudne teksty z najpiękniejszych bajek Disneya zabrzmią w wykonaniu zespołów: TANTO, MiniTANTO, WokaLove oraz najmłodszego MiniMiniTanto, przygotowanych przez instruktorkę Małgorzatę Szybisty.

Zespół TANTO pojawił się z impetem na skawińskiej artystycznej scenie w 2018 roku jako kobieca 5-osobowa grupa wokalna, prowadzona przez instruktorkę Katarzynę Szybisty i z miejsca zrobił furorę niebanalnymi projektami muzycznymi, jak „Czerwone wirują usta”, „Miejcie nadzieję” czy programem kolędowym „Hej, hej Lelija”. TANTO i jego członkinie odnosili znaczące sukcesy w konkursach i przeglądach: nominacja dla Julii Krzywoń do Debiutów Kozienickich, Grand Prix organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza Festiwalu Piosenki Polskiej dla Małgorzaty Szybisty, oraz  wyróżnienie tejże w turnieju poezji śpiewanej podczas wojewódzkiego etapu 64.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; Zespół TANTO zdobył też III miejsce Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, a duet TANTO (Julia Krzywoń i Małgorzata Szybisty) wyśpiewał znaczącą III nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Skład zespołu nieuchronnie ewoluował i był zasilany kolejnymi talentami sekcji wokalnej CKiS, nadal jednak potrafi odnaleźć się wokalnie w różnym repertuarze. Obecnie TANTO to 9 młodych wokalistów, którzy podążają także indywidualną ścieżką muzyczną. Wśród nich są Julia Dąbrowska i Mateusz Pierożek – uczestnicy „The Voice Kids”.

Na bazie młodych talentów sekcji wokalnej powstał Zespół MiniTANTO, do którego wybierani są najlepsi uczestnicy z początkujących grup wokalnych i który jest niejako zapleczem samego TANTO. Często występuje podczas wydarzeń CKiS: Dni Skawiny, finał WOŚP czy Dzień Dziecka. To właśnie z jego szeregów wywodzą się obecni członkowie Zespołu TANTO.

Początkujący narybek grup wokalnych stanowią zespoły MiniMiniTanto (dla dzieci w wieku 6 – 8 lat) oraz WokaLove (dzieci i młodzież w wieku 9 – 15 lat). W tym sezonie mogliśmy ich już usłyszeć podczas koncertu towarzyszącemu Kiermaszowi Świątecznemu na Rynku i finału WOŚP w Hali Widowiskowo-Sportowej. „Koncert Miliona Gwiazd” będzie kolejną okazją dla początkujących uczestników do zaprezentowania się szerszej publiczności.

Wszystkie grupy obecnie pracują pod kierunkiem trenerki wokalnej Małgorzaty Szybisty, która przygotowała koncepcję i reżyserię koncertu. Wokalistka i instrumentalistka, uczęszczała do Szkoły Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia do klasy skrzypiec, akordeonu i wokalistyki estradowej. Ukończyła kursy Doctor Vox Voice Therapy Technique z dziedziny rehabilitacji głosu. Laureatka wielu konkursów i festiwali. Koncertuje ze swoim autorskim programem na wielu scenach. Z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie związana od kilku lat jako członek zespołu TANTO, a obecnie instruktor.

Wielkie przeboje kinematografii dziecięcej, ubrane w najlepszą muzykę i świetne wykonanie,  wybrzmią ze sceny w Pałacyku „Sokół” już 26 maja 2024 r. o godzinie 17:00.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *