Wydarzenia

Uczcili poległych w I i II wojnie światowej

4 września, w Woli Radziszowskiej odbyły się obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny Światowej. Corocznie obchody rozpoczęła tradycyjnie Mszy święta w kościele parafialnym w Woli Radziszowskiej. Po niej, przy pomniku poległych w czasie I i II Wojny Światowej nastąpił Apel Poległych oraz okolicznościowe przemówienia. W obchodach wziął udział I z-ca burmistrza Witold Grabiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Ryszard Majdzik i radny Rady Powiatu Krzysztof Gębala.

– Wyjątkowo w tym roku rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodzimy 4 września, bo na uroczystości nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży szkolnej. Szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje, a wychowanie w duchu patriotyzmu, a także pamięci o bohaterach i wydarzeniach stanowi podstawę tego wychowania. Wspominamy dziś żołnierzy września, którzy walczyli i polegli w nierównej walce, ale również ofiary cywilne, pomordowanych Polaków. Naszą powinnością jest zachowanie pamięci o ofiarach i z tego obowiązku się wywiązujemy – powiedział Witold Grabiec.

Po uroczystych obchodach, już w budynku szkoły, uczniowie zaprezentowali część artystyczną, związaną co prawda z początkiem roku szkolnego, ale i tu nie zabrakło odniesień rocznicowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *