Wydarzenia

Da Michele Skawina – nowa, wiosenna odsłona

Pewnej wiosennej soboty ponownie odwiedziliśmy Da Michele – mały lokal z kuchnią włoską na wynos znajdujący się przy ul. Kopernika 2 E w Skawinie. Ostatnio zajrzeliśmy tam w styczniu i byliśmy ciekawi, czy to stosunkowo nowe skawińskie miejsce utrzymało wysoki poziom zaprezentowany zimą.

Odpowiadamy bez cienia wątpliwości: tak! Rzymskie pinsy, czyli owalne placki z mąki pszennej, ryżowej i sojowej, zyskują coraz więcej fanów w naszym mieście. Warto zwrócić uwagę na pinsę Salame z pikantnym salami, konfiturą z czerwonej cebuli i czarnymi oliwkami. Była to pinsa sezonu zimowego, ale ta kompozycja smakowa okazała sie być strzałem w dziesiątkę, więc Salame zagościła w menu Da Michele na stałe – a my się z tego bardzo cieszymy!

Włoskie makarony cieszą podniebienie, a kanapki na wypiekanej na miejscu pszenno-orkiszowej focaccii są świetną opcją na wiosenną wycieczkę. Do tej pory mieliśmy szansę próbować włoskich pyszności od Węgra tylko przez trzy dni w tygodniu – Da Michele było otwarte w piątek, sobotę i niedzielę. No właśnie, było… Od bieżącego tygodnia lokal będzie otwarty również w czwartki!

Jakby zmian było mało, od niedawna Da Michele serwuje też lody rzemieślnicze – jak na ten lokal przystało, świetnej jakości. Decydując się na porcję (albo dwie…?) tego zimnego przysmaku można zaznać słynnego włoskiego dolce vita.

Jeszcze nie byłeś w Da Michele? Nadchodząca majówka będzie idealną okazją do wizyty. Ten mały lokal pełen wielkich smaków będzie otwarty przez cały długi weekend majowy – czyli także w środę 1 maja. Da Michele posiada parking dla klientów, co jest sporym ułatwieniem – wpadnij w drodze na majówkową wycieczkę, albo zamów włoskie pyszności do domu!

Da Michele – Zamów i zapłać online – Da Michele (damicheleskawina.pl)

Tekst sponsorowany

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *