Wydarzenia

84 wykroczenia, 46 mandatów

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w okresie od 22 do 26 grudnia na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 84 wykroczenia, w efekcie których nałożyli 46 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego, któremu zatrzymali prawo jazdy.

W ubiegły weekend, jak i w okresie świątecznym (od 22 do 26 grudnia br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 172 pojazdy, ujawniając przy tym 84 wykroczenia. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 46 mandatów karnych, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.

W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego, któremu zatrzymali prawo jazdy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia i obligatoryjnie utratą uprawnień do prowadzenia pojazdami.

Podczas sprawdzenia stanu technicznego w 24 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

W tym czasie, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 30 zdarzeń drogowych, w tym do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna.

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *