Kultura

Iskry Niepodległej. O tych, którzy zmieniali świat

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Multimedialne pokazy odbywają się w specjalnie zaprojektowanej naczepie, która podróżuje po całej Polsce. W kwietniu ogromny tir „Niepodległej” zawita do Skawiny.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. Uczestnicy widowiska poznają bohaterów tworzących naszą codzienność w ramach: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Wśród nich znajdą się: Wanda Rutkiewicz, Ignacy Paderewski, Irena Sendlerowa, Jan Czochralski czy Marek Kamiński.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Rekomendowany wiek zwiedzających to minimum ukończone 10 lat.

LOKALIZACJA
parking przed Parkiem Miejskim przy ul. Żwirki i Wigury 7, Skawina

TERMINY WIZYTY
18 kwietnia (czwartek) – godz. 10.00-17.00
19 kwietnia (piątek) – godz. 10.00-17.00
20 kwietnia (sobota) – godz. 10.00-16.00

UWAGA! Harmonogram udziału grup zorganizowanych ustalany jest bezpośrednio z placówkami szkolnymi, które zgłoszą chęć udziału w widowisku. Klienci indywidualni będą mieli możliwość wzięcia udziału dołączając się do grupy szkolnej w miarę możliwości lub w sobotę w dniu 20 kwietnia.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury tel. 12 276 34 64.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Regulamin ISKRY NIEPODLEGŁEJ

Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie:
https://iskryniepodleglej.pl/

Opracowano na podstawie informacji pozyskanych ze strony organizatora: https://iskryniepodleglej.pl oraz https://fb.me/e/38Oe6f4W4.

Anna Zając-Gut, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *