Kultura

Kopciuszek. Ale inni niż zazwyczaj…

Z radością na myśl o spotkaniu z Teatrem Kultureska zapraszamy na kolejny spektakl w ramach cyklu Teatr Dzieciom. Mieliśmy już  wielokrotnie okazję gościć aktorów Kultureski na deskach teatralnych Pałacyku „Sokół”. W wykonaniu tej grupy zobaczyliśmy wiele znakomitych spektakli: „Wywróconą bajkę o Czerwonym Kapturku”, „Trzy Elfy”, „Ekonolulu”, „Detektywa Kota”, „Kolory Miasta”, „Bajeczną Fiestę” czy „Bukiet Talentów”. Tym razem w kwietniowy wieczór spotkamy się z „Zielonym Kopciuszkiem”.

A o czym będzie ta bajka? Wydaje się, że wszyscy znamy przekazywaną przez pokolenia treść baśni o Kopciuszku, którego okrutny los skazał  na mieszkanie z macochą i dwójką złych sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną.

„Zielony Kopciuszek” to kolejna autorska bajka Teatru Kultureska, mimo, że oparta na znanej baśni o Kopciuszku bazuje na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Jak zawsze spektakl zauroczy nas barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Teatr Kultureska znany już od kilku lat naszej skawińskiej widowni, daje gwarancję, że przez całe 60 minut zabawi wszystkich widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

tekst na podstawie materiałów promocyjnych Teatru Kultureska

Zapraszamy 8 kwietnia o godzinie 17.30 do Pałacyku „Sokół”

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 25 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 30 zł od osoby,

do nabycia w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

  1. w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  2. w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.
Liczba miejsc na widowni ograniczona!

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *