Kultura

Świerszcz Maurycy zaprasza

Chodzi o spotkanie teatralne w ramach cyklu „Teatr Dzieciom”, które jak zawsze w drugi poniedziałek miesiąca odbędzie się w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. W wykonaniu krakowskiego „Teatru za Jeden Uśmiech” zobaczymy spektakl „Świerszcz Maurycy i banda komara”. Opowiada on zabawną historię łąkowego poety, romantycznego i wrażliwego Świerszcza, który zakochuje się bez wzajemności w małej Mrówce.

Wiecznie zapracowana, prozaiczna Mrówka nie zwraca uwagi na romantyczne zaloty, wobec czego Świerszcz ulega namowom łąkowego rzezimieszka –  Komara, który sprowadzi go na niewłaściwą drogę, a na pewno nie tą, która będzie sprzyjała nawiązaniu przyjaźni czy wzruszeniu serca wybranki. Maurycy przystaje do bandy bzyczącego i natrętnego owada, licząc, że w ten sposób zaimponuje swej wybrance. Teraz dopiero w jego życiu zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Chcąc zdobyć poklask kolegów, zaczyna zachowywać się tak jak oni – straszy młodsze i słabsze owady, dopuszcza się kradzieży, odrzuca prawdziwych przyjaciół i popada w coraz większe tarapaty. Dopiero gdy swym zachowaniem krzywdzi ukochaną Mrówkę zaczyna rozumieć, że wybrał złą drogę. Potrzebuje jednak wsparcia przyjaciół, by umieć powiedzieć  komarowi  „NIE” i się odważyć dać mu nauczkę… Tu zapewne na nawrócenie Maurycego na właściwą drogę i pokazanie Komarowi, gdzie raki zimują, wpływ będą miały dzieci – one najpewniej staną się podporą dla naszego bohatera i pozwolą mu dokonać właściwych wyborów.

Ale o tym, jak faktycznie będzie przebiegać ta łąkowa akcja – dzieci przekonają się 12 lutego. Zapraszamy na spektakl, który niezmiennie rozpoczniemy o godzinie 17.30.

Zapraszamy w poniedziałek, 12 lutego, na godzinę 17.30
Sala teatralna Pałacyku „Sokół”,
Teatr za Jeden Uśmiech w spektaklu „Świerszcz Maurycy i banda Komara”

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 25 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 30 zł od osoby,

do nabycia:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.
Liczba miejsc na widowni ograniczona!

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!

Źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *