Kultura

Piąta Melpomena. Trwa przesyłanie zgłoszeń

W tym roku będziemy mieć okazję do świętowania małego jubileuszu Gminnego Festiwalu Form Teatralnych „Melpomena”. Otóż po raz piąty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie zapraszają do udziału w festiwalu, który zaczyna wpisywać się na stałe w mapę kulturalnych wydarzeń naszej gminy. Przetrwaliśmy pandemię, przeszliśmy prezentacje festiwalu w formule on-line, z radością otworzymy kurtynę sokołowej sceny. a spektakle będzie nam dane zobaczyć na żywo w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. W tym roku z racji przesunięcia terminu na kwiecień, teatry będą mieć więcej czasu na przemyślenie i dopracowanie swoich spektakli. Zespoły prezentować się będą w dniach 11-12 kwietnia. W przypadku małej liczby zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają możliwość przybrania przez Festiwal formy jednodniowego wydarzenia.

Po raz drugi do uczestnictwa zapraszamy szersze grono uczestników. Prócz stałego zaproszenia uczniów klas 1-8 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina, zapraszamy wszystkie zespoły, grupy teatralne, ruchy amatorskie, które działają na jej terenie. Z radością udostępniamy naszym dzieciom i młodzieży scenę Pałacyku „Sokół”, miejsce które jest otwarte, ciepłe i przychylne każdej artystycznej twórczości. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym teatralnym wydarzeniu nie tylko dzieci szkół podstawowych, ale i zespoły młodzieżowe. Prosimy, wypełniając karty zespołu, określić wiek poszczególnych aktorów, co pozwoli Jury adekwatnie do wieku ocenić poszczególne spektakle. Formuła pokazów opisana jest Regulaminie, dołączonym do artykułu jako załącznik. W piątek 19 kwietnia do sali teatralnej Pałacyku „Sokół” zapraszamy przedstawicieli wszystkich zespołów, biorących udział w Festiwalu. W tym dniu zostanie ogłoszony werdykt jury. Organizatorzy wręczą wszystkim zespołom pamiątkowe dyplomy, adekwatne do miejsc statuetki i wyróżnienia aktorskie. W tym roku patronat honorowy nad Festiwalem przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Pan Robert Rzepisko. Lista laureatów zostanie także umieszczona na stronach internetowych Organizatorów i profilu FB CKiS w Skawinie.

Tradycyjnie jedną z nagród Festiwalu „Melpomena” jest możliwość zaproszenia laureatów do prezentacji spektaklu w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, który w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 czerwca. W zeszłorocznej edycji konkursu jury przyznało nagrody indywidualne za wyjątkowe kreacje aktorskie. Było to zaproszenie do zespołów teatralnych CKiS – Teatru Wszystko Gra i Teatru Mrówy. Jury ma wielką nadzieję na przyznanie tej formy wyróżnień także podczas tegorocznej edycji „Melpomeny”.

Wierzymy, iż podejmą się Państwo trudu przygotowań wspaniałych spektakli. Wasz wysiłek i zaangażowanie zwieńczą piękne realizacje, które z ogromną przyjemnością obejrzymy w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Prosimy jednak nie być dla siebie i swoich spektakli zbyt surowymi. Popatrzcie na swoje przedstawienia łaskawie, bo najważniejsze dać szansę dzieciom i młodzieży do wzajemnej konfrontacji i radości tworzenia. Pozwólmy im na zdobywanie doświadczeń i przeżyć, które tak pięknie wzbogacają ich osobowość i jako wspaniałe teatralne uniesienie pozostaną w ich życiu na zawsze.

Czekamy na Państwa zgłoszenia poprzez formularz on-line do dnia 5 kwietnia 2024. Prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem Festiwalu.

Załączniki:

–  https://tiny.pl/cvpsk

–  link do zapisów on-line https://tiny.pl/cn7fs

(wzorem ubiegłych lat, kartę zgłoszenia zespołu wypełniamy wyłącznie przez elektroniczny formularz – link powyżej).

Źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *