Kultura

Majówka z CKiS i strażakami

3 maja odbędą się obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 12.30 w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.

Nabożeństwo odbędzie się w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi oraz przy akompaniamencie Orkiestry Sygnał z Radziszowa (https://www.facebook.com/orkiestrasygnal) przemaszerujemy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim oraz ślubowaniu młodzieżowych i dziecięcych drużyn pożarniczych OSP Gminy Skawina. Tegoroczne świętowanie połączymy bowiem tak jak w roku ubiegłym z celebrowaniem Międzynarodowego Dnia Strażaka. Zaprosiliśmy strażacką społeczność, żeby mieszkańcy mieli okazję poznać lokalnych bohaterów, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zobaczymy strażacką flotę samochodową, która zaprezentuje się podczas przejazdu wokół Rynku. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będzie możliwość dołączenia do strażackich drużyn i wspólnego świętowania.

Wszystko dlatego, że #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ!

Po oficjalnych uroczystościach, od godz. 15.00 zapraszamy na część rozrywkową. Skawiński Rynek rozbrzmi niesamowitymi dźwiękami za sprawą naszych niezwykłych Gości. Do wspólnego poloneza porwą nas członkowie Stowarzyszenia Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi, a potem zaprezentują krótki program artystyczny. Następnie na scenie pojawi się Duet Akustyczny Grakóbik (Ewa Jakóbik i Sławomir Grabiec), który już nieraz rozbujał skawińską publiczność. Tym razem Duet zaprezentuje się w koncercie pt. „Ale to już było”. Usłyszymy też zespół Sing Sing, który na co dzień pod okiem instruktorki Cecylii Biel trenuje swoje umiejętności wokalne w CKiS w Skawinie. Takie grono naszych lokalnych Artystów, gwarantuje dobrą atmosferę oraz pozwoli Wam włączyć się we wspólne śpiewanie.

Do zobaczenia!

UWAGA! W związku z organizacją wydarzenia będą występować utrudnienia:

– zamknięcie parkingu przy ul. Żwirki i Wigury – 2.05.2024 od godz. 18.00 do 3.05.2024 do godz. 18.00

– zamknięcie zatok parkingowych przy płycie Rynku: zatoka od strony fontanny oraz od strony ogródka gastronomicznego (do wysokości postoju taxi) – obie strony- 3.05.2024 w godz. 10.00-18.00.

Anna Wrzoszczyk, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *