Sport

Ponad 500 uczestników Mikołajowych Zawodów Pływackich

Już po raz siódmy św. Mikołaj zawitał na basen „Camena”. 10 grudnia 2023 r. odbyły się bowiem Mikołajowe Zawody Pływackie. Każdy uczestnik dostał pakiet smakołyków od sponsorów rozgrywek. Dziękujemy za wsparcie firmom: Bahlsen Polska, Grana Sp. z o.o. oraz Lajkonik Snacks. Dla licznie zgromadzonych kibiców także coś się znalazło. Stowarzyszenie „Równa Szansa” przygotowało w basenowym holu stoisko z domowymi wyrobami oraz ręcznie przygotowanymi świątecznymi ozdobami. Wszystkie zebrane środki zostały przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów terapeutycznych i zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci.

Rywalizacja na torach była niezwykle wyrównana. W zawodach wzięło udział ponad 500 uczestników. Klasyfikację medalową wygrał MKS Jordan Kraków. Zawodnicy z tego klubu zdobyli aż 57 medali (w tym 22 złotych). Na drugim miejscu uplasowali się sportowcy Klubu Sportowego Optima, którzy łącznie wywalczyli 49 medali (w tym 19 złotych). Trzecim klubem z największym dorobkiem medalowym było Stowarzyszenie Siemacha Kraków. Ich zawodnicy stanęli na podium 15 razy.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie tutaj: SwimArt » VII Mikołajowe Zawody Pływackie

Fotogaleria z wydarzenia: https://flic.kr/s/aHBqjB6CJQ

Organizatorami wydarzenia był Klub Sportowy Optima Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Patronatem honorowym zawody objęli burmistrz Skawiny i senator RP Marek Pęk.

Krystian Kosiorowski, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *