Wydarzenia

Skawińska OSP liczy na Wasze wsparcie!

Fundacja siepomaga.pl prowadzi kampanie wsparcia OSP i jednostka która do 7 maja uzbiera największą kwotę wpłat otrzyma dodatkowe 20 000 tys. zł. W kampanii bierze udział skawińska Ochotnicza Straż Pożarna I. Strażacy proszą o wsparcie w zakupie lekkiego samochodu ratowniczego. Obecnie posiadają 21-letniego fiata ducato, który nie spełnia obecnych standardów.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ

Opis zbiórki:

W roku 2000 zostaliśmy włączeni do Kompanii Gaśniczej „WAWEL”, wchodzącej w skład Małopolskiej Brygady Odwodowej. Nasi strażacy interweniują przy powodziach nawiedzających naszą społeczność, dużych, jak i małych pożarach, wypadkach drogowych oraz wielu innych zdarzeniach lokalnych.

Bierzemy udział w zabezpieczeniach licznych imprez masowych, m.in. w zeszłym roku zabezpieczaliśmy Igrzyska Europejskie. Prowadzimy działalność kulturową, współorganizujemy „Dzień Strażaka” na rynku w Skawinie, prowadząc edukację pożarniczą mieszkańców miasta i gminy. Chętnie podnosimy swoje kwalifikacje ratownicze poprzez ćwiczenia i zawody. Cyklicznie uczestniczymy w ćwiczeniach taktyczno-bojowych MBO. W zeszłym roku braliśmy udział w VII Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2023. W roku 2023 uczestniczymy w 165 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W tym roku z Waszą pomocą chcemy zakupić nowy lekki samochód ratowniczy.

Prosimy o wsparcie.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *