Sport

200 uczestników na starcie mistrzostw Skawiny

21 marca w hali sportowej przy SP nr 2 i LO w Skawinie odbyły się XIV Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce. Na starcie stanęło około 200 uczestników reprezentujących 13 Szkół Podstawowych Gminy Skawina oraz LO w Skawinie, Katolickie LO Skawina, ZSTE Skawina, LO w Krakowie oraz ZS Świątniki Górne. Uczniowie szkół podstawowych startowali w trzech kategoriach wiekowych (klasy 3-4, 5-6 i 7-8), natomiast młodzież licealna w jednej kategorii wiekowej. Młodzi lekkoatleci mierzyli siły w następujących konkurencjach:  30 m ze startu niskiego (biegi eliminacyjne oraz finałowe w poszczególnych kategoriach wiekowych), 100 m po obwodzie, 300 m dziewczęta, 400 m chłopcy, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 4 x 100 m dziewcząt i chłopców.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych dziewcząt:

I – SP nr 1 – 155 pkt.

II – SP nr 2 – 143 pkt.

III – SP w Rzozowie – 138 pkt.

Klasyfikacja wśród chłopców wyglądała następująco:

I –  SP Kopanka – 137 pkt.

II – SP Rzozów – 129 pkt.

III – SP nr 1 – 125 pkt.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych kolejność była następująca:

Dziewczęta:

I – LO Skawina 65 pkt.

II – Katolickie LO  54 pkt.

III – ZS Świątniki Górne 50 pkt.

Chłopcy:

I – LO Skawina

II – LO Skawina

III – Katolickie LO Skawina

Młodzież rywalizowała bardzo ambitnie  zgodnie z duchem „fair play” przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek, którzy z  widowni mogli obserwować zawody. Oczywiście gwiazdą zawodów była aktualna Mistrzyni Europy i rekordzistka Polski na 60 m, 100 m i 200 m w kategorii U14 Nikola Dutka-Wołoch, na co dzień uczennica SP w Rzozowie.

Nagrody, medale, dyplomy oraz puchary wręczali: Dyrektor SP nr 6 w Skawinie pani Urszula Osielczak oraz p.o. dyrektora CUW pan Marek Marzec.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców oraz podziękowania dla nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół, a także dla Dyrekcji LO i SP nr 2 w Skawinie za umożliwienie przeprowadzenia tych zawodów.

Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Fotogaleria -> TUTAJ

Roman Kierzkowski, źródło: UKS Jedynka Skawina

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *