Sport

Rekordowy memoriał

Rekordowo liczny i mocno obsadzony, bo z wieloma zawodnikami szerokiej czołówki krajowej, a przy tym toczony w dobrej, spokojnej, przyjaznej atmosferze rodzinnego święta – taki był rozgrywany w miniony weekend 4. Skawiński Mityng Brydżowy – Memoriał Leszka ,,Oja” Nowaka.

W dniach 20-22 października obiekt Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie był areną zmagań brydżowych, jakich w naszym mieście jeszcze nie było. Owszem, od wielu lat przyzwyczailiśmy się, że potrafimy organizować duże imprezy brydżowe rangi regionalnej, od piętnastu lat gramy ,,O Uśmiech Patryka”, ale tak dużej skali trzydniowej imprezy jeszcze nie mieliśmy. W piątek na rozgrzewkę na starcie stanęło 39 par, w sobotę – już 79, a w niedzielę – 72. Przed rokiem wprawdzie w piątek było nieco więcej uczestników, bo 42 pary, ale dwa główne turnieje tym razem były ,,mocniejsze” o odpowiednio: 15 i 11 par względem roku ubiegłego!

Sportową rywalizację podczas piątkowego Agilero Cup wygrali przedstawiciele młodzieży – nasz 18-letni Kacper Kuflowski w parze z Natalią Fręchowicz (BSBS Olimpijczyk Bielsko-Biała). W sobotę najlepsi byli: Jacek Brózda i Jacek Gurgul, wygrywając Memoriał Leszka Nowaka w randze Otwartych Mistrzostw Małopolski Par, Stanisław Pająk i Andrzej Iwański (reprezentujący Hotel Senator Starachowice) w turnieju o Puchar Prezesa MTS Piast Skawina, oraz Magdalena Pietrzko i Zuzanna Omielska (CKiS Skawina) w Mistrzostwach Małopolski Młodzików. Niedzielny turniej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Sportu padł z kolei łupem Marka Witka (SDK Tczew) i Kazimierza Lichawskiego (Konstanta Bielsko-Biała).

W każdym z turniejów mocno swoją obecność zaznaczali zawodnicy #teamCKiS. Spektakularnym sukcesem był zwłaszcza awans do finałowego turnieju Mistrzostw Małopolski Par Open najmłodszych uczestników turnieju: Adama Stachury i Błażeja Mroza (łącznie… 22 lata!) oraz fantastyczna walka o podium dwójki naszych tegorocznych mistrzów świata, którzy grali w parach ze świetnymi zawodnikami: 13-letni Kuba Michalski z Vasilem Valchevem zajęli ostatecznie piąte miejsce, a 14-letnia Milena Klimiuk z Michałem Wróblem – szóste! W obu przypadkach do wywalczenia miejsca na podium brakowało jednego udanego rozdania!

Turniej miał nie tylko wysoką rangę i taki poziom sportowy, ale również wspaniałą oprawę. Hala sportowa została pięknie okotarowana, a jej pojemność pozwoliła na bardzo swobodne rozmieszczenie stołów, co zapewniało fantastyczny komfort gry. Przez cały czas trwania zawodów uczestnicy byli częstowani wypiekami, ciastami i ciasteczkami oraz owocami przygotowanymi przez rodziców dzieci z sekcji brydżowej CKiS. Z kolei producent smoothie – firma Naturio – dostarczył mnóstwo zdrowych i pożywnych napojów, co również przypadło uczestnikom do… smaku.

– Myślę, że upamiętnienie w taki właśnie sposób jak to udało nam się po raz kolejny, naszego przyjaciela, nauczyciela, śp. Leszka Nowaka, jest tym na co on całe swoje życie, po prostu sobie zapracował i zasłużył. Cieszę się, że udaje się rokrocznie środowiska skupione wokół Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Małopolskiego Związku Brydża Sportowego i Miejskiego Towarzystwa Sportowego ,,Piast”, czyli te, które Leszek współtworzył – połączyć i za ich sprawą tworzyć to brydżowe święto w Skawinie. To miłe widzieć tyle osób, które doceniają to, co robimy w Skawinie, i przyjeżdżają z nami wspólnie świętować i grać z nami w brydża. A wśród nich – mnóstwo skawinian, i tych, którzy grają od wielu, wielu lat. I tych zupełnie najmłodszych, którzy bez kompleksów próbują rywalizować z dorosłymi – podsumował Marcin Kuflowski, odpowiedzialny za organizację Skawińskiego Mityngu Brydżowego.

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz, która wychodzi poza Memoriał Leszka, a również służy upamiętnieniu Jego osoby. Otóż od czterech lat prowadzona jest rokrocznie zbiórka na Fundusz Stypendialny im. Leszka Nowaka, w efekcie czego czwórka młodych, zdolnych brydżystów otrzymuje finansowe stypendium z przeznaczeniem na rozwijanie swojej brydżowej pasji. W tym roku taka zbiórka trwa również (https://zrzutka.pl/ojo), a jej zakończenie, połączone z ogłoszeniem nazwisk stypendystów, planowane jest 24 grudnia, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia. Jeśli zatem podoba się Wam to co robimy w Skawinie, wesprzyjcie naszą inicjatywę firmowaną nazwiskiem wspaniałego brydżowego szkoleniowca i przyjaciela młodzieży – Leszka Nowaka.

Marcin Kuflowski, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *