Sport

10 medali przyjechało do Skawiny

7th ICO. Crossminton World Championship Czech Republick – Brno 2023 odbył się na przełomie czerwca i lipca. Polskę na mistrzostwach świata reprezentowali zawodnicy z 10 klubów: PACross Lipków, CKiS Skawina, Speed Club Brzeszcze, BadBats Wroclaw, Speebs Szczecin, PZSB Gorlice, SpeedBad.pl, UKS ATLAS, KUDIM Koszalin, KC Wolf Fighters. Zaszczyt bycia chorążym polskiej reprezentacji ponownie przypadł zawodnikowi CKiS Skawina – Oskarowi Sonikowi (Mistrz Świata z 2021 roku w kategorii chłopców do lat 12). Wśród 460 zawodników z 21 krajów walczyła 14-osobowa drużyna Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. 

W ciągu trzech dni, w hali Starez Arena Vodova i w hali Sprint Arena Brno rozegrano ponad 1000 singlowych i deblowych meczy w 32 kategoriach wiekowych. 

Szczegóły w relacji poniżej:

Okiem trenerów sekcji crossmintona:

Polska Reprezentacja Crossmintona osiągnęła ogromny sukces – jest na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej zaraz po Japonii. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i na 24 medale reprezentacji Polski aż 10 przyjechało do Skawiny! Rozegraliśmy niesamowite mecze juniorskie, a pan Jan Wincenciak obronił tytuł mistrza świata w kategorii O70.

Dorobek medalowy:

6 złotych medali, w tym 3 CKiS Skawina: Oskar Sonik U14 BS, Szymon Pena U12 BS, Jan Wincenciak O70 MS

8 srebrnych medali, w tym 3 CKiS Skawina: Iga Kowalec U12 GS, Dominik Dryja U18 BS, Jan Wincenciak O60 MD w parze z Pawłem Łęckim

10 brązowych medali, w tym 4 CKiS Skawina: Alicja Gorczyca U16 GS, Piotr Kochana/Oskar Sonik U18 BD, Dominik Dryja U18 BD w parze z Filipem Miłoniem, Alicja Gorczyca/Martyna Gołdasz U18 GD. 

Niestety nie wszystkim udało się stanąć na podium. Kilku zawodników juniorskich dosłownie otarło się o miejsca medalowe w kategoriach singlowych. Byli to Michał Gołdasz, Maksymilian Mrowczyk, Sebastian Pietrzyk, Martyna Gołdasz i Marta Kurowska w kategoriach młodzieżowych, którzy podobnie jak ich starsi koledzy startujący w kat. Open Mateusz Faska i Mateusz Knapczyk stoczyli zaciekłe i niesamowite pojedynki ze swoimi grupowymi rywalami. Mateusz Faska, znalazł się wśród szesnastki najlepszych zawodników na 101 startujących. Natomiast Mateusz Knapczyk, który na swojej eliminacyjnej drodze spotkał ubiegłorocznego i aktualnego Mistrza Świata – Japończyka Akihiko Nishimura, ostatecznie uplasował się w najlepszej ósemce Mistrzostw.

Link do wyników

Fotogaleria

Jesteśmy dumni z postawy naszych crossmintonowców. Wszystkim startującym gratulujemy znakomitej gry, a trenerom sekcji Gabi i Andrzejowi Jančunsckim utalentowanych podopiecznych.

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *