Sport

Kamil Herzyk i Aleksandra Bazułka najlepsi w biegu

Po raz 10. biegaczki, biegacze i chodziarze nordic walking z całej Polski zawitali do Skawiny i Mogilan, aby na sportowo, w biało-czerwonych koszulkach, świętować niepodległość naszego kraju. Była to kolejna jubileuszowa impreza biegowa organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w tym roku, przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkołą Podstawową w Mogilanach.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i oddaniu strzału z pistoletu startowego przez I-go zastępcę burmistrza w Skawinie Witolda Grabca, prawie 400 uczestników wyruszyło na ośmiokilometrową trasę. Trasa biegu bardzo urozmaicona, dosyć wymagająca, o różnicy wzniesień 170 m. Uczestnicy biegu, podążający w kierunku mety na rynku w Mogilanach, mieli okazję podziwiać piękną panoramę Skawiny, Krakowa, a nawet Tatr.

Jako pierwszy z biegaczy na mecie zameldował się 19-latek Kamil Herzyk z Bielska-Białej w bardzo dobrym czasie 00:26:42 sek. Najlepszą z kobiet okazała Aleksandra Bazułka z Katowic czas 00:32:43 sek. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina I-miejsca zajęli Justyna Dudek ze Skawiny i Zbigniew Kluska z Woli Radziszowskiej a wśród mieszkańców Gminy Mogilany po raz kolejny para Magdalena Płaziak–Kowalska z Libertowa i Konrad Francuz z Mogilan. W klasyfikacji Powiatu Krakowskiego zwyciężyli Magdalena Płaziak–Kowalska i Jakub Suchan z Liszek. W kategorii Nordic Walking najlepszym okazał się Michał Praduń z Krakowa (czas 00:54:48 sek.), a wśród pań – Ewa Wołkowicz z Radziszowa (czas 0:59:26 sek.). Najstarszymi uczestnikami biegu byli po raz kolejny Alicja Sikora z Bielska Białej oraz Zdzisław Karpiński rocznik 1942 z Krakowa.

Pogoda dopisała jak zawsze w Skawinie – trochę chmur, troszkę deszczu, zero wiatru, czyli idealna dla biegaczy. Na trasie i mecie uczestników dopingowali liczni mieszkańcy Skawiny, Mogilan i okolic. Biuro zawodów na starcie biegu było umiejscowione w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie. Zakończenie imprezy, konsumpcja pysznego bigosu i wiejskiego chleba ze smalcem oraz wręczenie nagród odbyło się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Mogilanach. Najlepsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – koszulki, dyplomy oraz medale okolicznościowe. Nagroda główna – dwa telewizory – zostały wylosowane przez biegaczy p. Anetę z Krakowa i p. Stanisława z Krakowa. Puchary i nagrody wręczali przedstawiciele władz samorządowych – burmistrz Norbert Rzepisko, wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski, I-szy zastępca burmistrza Witold Grabiec, przewodniczący Rady Gminy Mogilany Zbigniew Staszczak, radny Rady Miejskiej w Skawinie Antoni Sapała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie Urszula Osielczak, w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Joanna Józefczyk-Janek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mogilanach Mirosław Pulikowski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom, którzy właśnie w ten sposób świętowali 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podziękowania dla współorganizatorów, wolontariuszy, uczniów Szkół Podstawowych nr 6 i nr 1 w Skawinie. Podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Skawinie, Straży Miejskiej w Skawinie. Szczególne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Skawina (jednostki: Skawina I, Skawina II, Rzozów, Kopanka, Radziszów, Wola Radziszowska, Facimiech, Wielkie Drogi, Borek Szlachecki, Polanka Hallera) i Gminy Mogilany (jednostki: Buków, Konary, Mogilany, Włosań), którzy czuwali na całej trasie nad bezpieczeństwem uczestników. Podziękowania dla pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie i Szkoły Podstawowej w Mogilanach, za pomoc i wsparcie organizacyjne. Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas. Słowa uznania i gorące podziękowania dla sponsorów, darczyńców i partnerów: NPA Skawina Sp.z o.o., Treko Laser Sp.z o.o., ZPH „Frezwid” Sp. j., Bank Spółdzielczy w Skawinie, Lajkonik Snack Sp.z o.o., Krakowski Bank Spółdzielczy oddz. w Mogilanach, Grana Sp. z o.o. , Firma Waśpol Sp.j., Firma Ziaja, Centrum Zakupowe „Jan”, Restauracja „Primavera” z Jaśkowic, Pracownia Cukiernicza Zając i Syn.

Link do kompletu wyników i galerii zdjęć

Organizator serdecznie przeprasza za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Mogilany
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Źródło i fot.: UKS Jedynka

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *