Wydarzenia

Budowa nowej hali w Woli Radziszowskiej coraz bliżej

16 listopada w skawińskim ratuszu, burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę z wykonawcą – Galicja Sport Sp. z o.o z Krakowa. Umowa przewiduje zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach 20m x 40m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym i mobilną strzelnicą laserową.

Osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży jednoznacznie pokazują, że warto inwestować w infrastrukturę sportową. Aby móc trenować poszczególne dyscypliny, niezbędne są obiekty, właściwie zmodernizowane bądź wybudowane w najwyższym standardzie – tych w Gminie Skawina nie brakuje, a już powstają następne.

– Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla Woli Radziszowskiej i nie tylko. Realizacja inwestycji umożliwi poprawę jakości i standardów prowadzonych zajęć sportowych i rekreacyjnych w naszej Gminie. Od kilku dobrych lat realizujemy wcześniej założone cele. Cieszy fakt, że w Gminie Skawina powstaje coraz więcej tego typu obiektów. To świetna baza dla realizacji sportowych zmagań, co mam nadzieję przełoży się na sukcesy nie tylko lokalne, ale również krajowe – powiedział Norbert Rzepisko.

Boisko wielofunkcyjne, mające powstać w hali sportowej, umożliwi organizację dyscyplin sportowych tj. siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna

– Inwestycja długo wyczekiwana, myślę nie tylko przez kadrę pedagogiczną, ale przede wszystkim rodziców i uczniów. Dzisiejsza umowa to kolejny krok ku poprawie infrastruktury sportowej w Woli Radziszowskiej. Na finał i uroczyste otwarcie hali przyjdzie nam wprawdzie jeszcze trochę poczekać, jednak myślę, że zrekompensujemy sobie ten czas organizacją wspaniałych wydarzeń sportowych już na nowym obiekcie – powiedziała dyrektor ZPO Halina Twardosz.

W ramach infrastruktury towarzyszącej zostaną wykonane: ciąg pieszo – jezdny, miejsca parkingowe, oświetlenie zewnętrzne terenu oraz instalacje niezbędne do funkcjonowania obiektu w tym instalacja OZE tj. panele fotowoltaiczne.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *