Wydarzenia

Zatrzymany na lotnisku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przejęli od pracowników Służby Ochrony Lotniska MPL Kraków – Balice, 32-latka z powiatu myślenickiego, który był poszukiwany do sprawy kradzieży pojazdu. Policjanci zatrzymali złodzieja, a samochód odzyskali. Ustalili też, że mężczyzna ukradł paliwo na stacji benzynowej w Skawinie i prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Został zatrzymany i przekazany śledczym z myślenickiej Policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

10 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zostali wezwani na teren MPL Kraków — Balice, gdzie pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujęli poszukiwanego 32-latka z powiatu myślenickiego. Po przybyciu na miejsce policjanci przejęli mężczyznę i po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzili, że jest on poszukiwany za kradzież samochodu z terenu powiatu myślenickiego, więc go zatrzymali. Skradziony samochód został przez policjantów namierzony na jednej ze stacji paliw w Krakowie, gdzie złodziej go pozostawił. Mundurowi ustalili też, że tego dnia mężczyzna ukradł paliwo na kwotę 150 złotych na stacji benzynowej w Skawinie. Podczas interwencji 32-latek przez cały czas zachowywał się bardzo agresywnie wobec funkcjonariuszy i sprawiał wrażenie będącego pod działaniem narkotyków, więc została pobrana mu krew do badań.

Policjanci z powiatu krakowskiego przekazali zatrzymanego do dyspozycji prowadzących sprawę kradzieży samochodu śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Odzyskany pojazd z kolei trafi do swojego właściciela.

Za przestępstwo kradzieży 32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie on też za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, co z kolei zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *