Sport

Oskar Sonik z wielkim wyróżnieniem

Oskar Sonik, junior sekcji crossmintona CKiS Skawina w trójce pretendentów do tytułu „ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (male)”.

Nominacje na NAJLEPSZEGO GRACZA roku 2023 ogłosiła Międzynarodowa Organizacja Crossmintona. Z każdej kategorii wiekowej: Junior, Open i Senior zostało nominowanych po 3 graczy. Nasz zawodnik został wybrany spośród wszystkich juniorów, grających na świecie (!). W swojej kategorii znalazł się obok starszych od siebie: Czecha – Matej Krupička i Słowaka – Viliam KOPILEC. O tym, kto otrzyma zaszczytny tytuł i nagrodę zadecydowało siedmiu członków Komitetu Nagród Gracza Roku ICO: Lidia Bomirska, Karoly Vincze, Patrick Schüsseler, Yoko Koizumi, Matjaž Šušteršič, Vladimir Pjecha i Boris Jerković. Wyniki wszystkich 3 kategorii przedstawiamy poniżej:

ICO PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Yurina ABE 

ICO PLAYER OF THE YEAR 2023 (mężczyzna)

Akihiko NISHIMURA 

ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Agate Kristiana SPARE 

ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (mężczyzna)

Viliam KOPILEC 

ICO SENIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Santa PAEGLE 

ICO ZAWODNIK SENIOR ROKU 2023 (mężczyzna)

Patrick SCHÜSSELER 

Tym razem tytuł zawodnika roku powędrował do Viliama Kopilca ze Słowacji, ale jesteśmy pewni, że Oskar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i dołączamy się do słów trenerów Gabi i Andrzeja Jančunskich:

Gratulujemy Oskarowi tego wyróżnienia – jest to ogromny sukces. Cieszymy się bardzo, że  zostały zauważone osiągnięcia Oskara, jego postępy. Dodamy, że zasługą tego jest ogromna i ciężka praca, którą nasz zawodnik wkłada, aby osiągnąć takie wyniki. Godziny spędzone na treningach, weekendy na wyjazdach turniejowych, zaciekłe walki o podium, rywalizacja z najlepszymi (często z wyższych kategorii wiekowych, jak i w Open kategorii) zawodnikami świata – wszystko to przekłada się na sukcesy.

Życzymy Oskarowi wytrwałości i dobrej passy! Uznanie dla pracy trenerów.

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *