Kultura

Akordeon w roli głównej

W lutym zapraszamy na wyjątkową okazję koncertową – solowy recital akordeonowy w wykonaniu Krzysztofa Madydy, młodego, zdolnego i nagradzanego artysty, który udowodni nam, jaka moc drzemie w tym niepospolitym instrumencie. Program składa się z utworów transkrybowanych oraz kompozycji oryginalnie napisanych na akordeon, płynnie przechodząc od Jana Sebastiana Bacha, przez Mikołaja Majkusiaka – jednego z najwybitniejszych i cenionych polskich kompozytorów – po W. A. Mozarta, aż do Astora Piazzoli. Tak szerokie spektrum epok i kompozycji pozwala pokazać bogate możliwości interpretacyjne akordeonu.

Krzysztof Madyda (rocznik 1999) – laureat 30 nagród na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, m. in.: III nagrody na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku, wyróżnienia na XII Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, czy I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 w Krakowie. Wielokrotny stypendysta nagrody Rektora Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie dla najlepszych studentów. Otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku. Pobierał lekcje mistrzowskie pod kierunkiem takich osobowości jak: Geir Draugsvoll, Veli Kujala, Claudio Jacomucci, Joseph Petric, Mika Väyrynen. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w klasie akordeonu dra Janusza Patera oraz studia magisterskie w klasie dra Macieja Zimki w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Obecnie kontynuuje edukację w Hochschule für Musik Detmold w klasie akordeonu dra Macieja Frąckiewicza. W roku akademickim 2021/2022 realizował naukę w tejże uczelni jako stypendysta programu Erasmus+. Krzysztof prowadzi aktywną działalność artystyczną w Polsce oraz w Niemczech. Koncertował podczas Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Międzynarodowej Konferencji Artystyczno-Naukowej „Na drodze do nowej harmonii”, czy 6. Schlossfestival w Detmold.

Zapraszamy w poniedziałek 26 lutego 2024 r., godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 30 stycznia 2024 w kasach CKiS:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej.

Do zobaczenia!

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *