Wydarzenia

Złodziej rowerów zatrzymany

Kryminalni z Komisariatu Policji w Skawinie namierzyli i zatrzymali 19-letniego złodzieja rowerów górskich. Mężczyzna jednoślady ukradł z piwnicy budynku wielorodzinnego, do której wtargnął niepostrzeżenie. Straty oszacowano na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Jeden z rowerów policjanci odzyskali, kolejnego wciąż szukają. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie, 11 maja br., otrzymali zgłoszenie  o wtargnięciu do piwnicy budynku wielorodzinnego w Skawinie i kradzieży z jej wnętrza dwóch rowerów górskich. Podczas przestępstwa sprawca pokonał zabezpieczenia – kłódki, którymi rowery były zabezpieczone. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie złodzieja i odzyskanie skradzionego mienia. Dobre rozpoznanie wśród zamieszkałego na podległym terenie środowiska, pozwoliło kryminalnym na szybkie ustalenie złodzieja. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Skawiny. 21 maja br. mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy w sprawie nie budził wątpliwości, że jest sprawcą. Tego samego dnia, w komisariacie, 19-latek usłyszał zarzut kradzieży dwóch rowerów górskich o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. W trakcie czynności policjanci odzyskali jeden ze skradzionych rowerów, drugi wciąż jest przez nich poszukiwany. Publikujemy zdjęcie utraconego jednośladu.                                                                                                                                    

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o miejscu znajdowania się poszukiwanego przez funkcjonariuszy roweru proszę o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Skawinie na nr tel.47 83 22 111.

Źródło: KPP w Krakowie

    Powiązane wpisy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *