Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2123 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 7 paź 2015, 00:03

Zapytaj DIETETYKA jak nadwaga znika

Zapytaj DIETETYKA jak nadwaga znika

 W tym roku po raz czwarty rusza ogólnopolska kampania społeczna "Uwaga Nadwaga!", której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse. Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych i ich wpływu na nasze zdrowie.

Alarmujące statystyki

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Z roku na rok jest coraz gorzej. Tyjemy w zastraszającym tempie. Już co piąty Polak jest otyły. Niestety problem nadwagi i otyłości coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież, które zamiast aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wolą przesiadywać przed komputerem lub monitorem. Z raportu WHO wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce liczba dzieci z nadwagą wzrosła trzykrotnie. - Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny mówi Anna Myszak, dietetyk Naturhouse Skawina. U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy, zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupa? wymienia. Lekarze i dietetycy alarmują - jedyną skuteczną formą profilaktyki i zwalczania epidemii otyłości jest trwała zmiana nawyków żywieniowych.

123

Zapytaj DIETETYKA jak nadwaga znika

W ramach akcji, od 14 września do końca listopada, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykami w NATURHOUSE SKAWINA (Walentego Troski 1, 32-050 Skawina, kom. 506 771 223). Podczas wizyty specjalista ds. żywienia wykona pomiary antropometryczne, badanie składu ciała oraz przeprowadzi wywiad dotyczący aktualnych nawyków żywieniowych. Wszystkie te elementy pomogą odkryć źródło problemu oraz zaproponować skuteczne rozwiązanie uszyte na miarę naszych potrzeb.

Dodatkowo dietetycy będą proponować bezpłatne prelekcje w szkołach, zakładach pracy oraz instytucjach państwowych w zakresie zdrowego odżywiania się oraz profilaktyki nadwagi i otyłości.

www.uwaganadwaga.com

NATURHOUSE

ul. Ks. Walentego Troski 1

32-050 Skawina

kom. 506 771 223

big plakat-uwaga-nadwaga

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: tom | Dodane: Środa, 7 paź 2015, 12:58

mniej jesc wiecej biegac takie proste

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze