Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1671 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 10 sty 2020, 14:01

Zapach kawy będzie znacznie łagodniejszy

Zapach kawy będzie znacznie łagodniejszy

Kolejna ważna inwestycja firmy Grany została zakończona. Nowe, bardzo skuteczne urządzenie redukujące zapachy kawy zbożowej działa od października 2019 roku. Jak wskazuje przedsiębiorstwo, w praktyce oznacza to znaczące zmniejszenie emisji zapachów prażenin.

Dopalacz termiczny - tak nazywa się urządzenie, które zostało zainstalowane na ostatnim z pieców prażalniczych firmy Grana sp. z o.o.. Bardzo skuteczne dopalacze działają już na wszystkich trzech piecach prażących zboża i cykorię. Urządzenia te redukują emisje zapachów, czyli tzw. Lotnych Związków Organicznych (LZO) na poziomie bliskim 100 proc..

- Instalacja nowego urządzenia dopalającego to jedna z najważniejszych - z punktu widzenia redukcji zapachów - inwestycja Grany w ostatnich latach - wskazują władze spółki.

Ocena efektywności instalacji potwierdzona została badaniami emisji przeprowadzonymi przez akredytowane laboratorium. Z uwagi na brak krajowych norm dotyczących zapachów emitowanych przez zakłady produkcyjne, Grana sp. z o.o. wskazała, że emisje na dwóch piecach prażących zboże są niższe niż minimalne dopuszczalne wartości norm niemieckich.

Spółka opracowała kolejne etapy inwestycji środowiskowych. W planach jest budowa filtra usuwającego pyły cykorii i kawy zbożowej powstające na jednej z wieży suszarniczych. Prace projektowe zostały już rozpoczęte. Inwestycja, której wartość wyniesie 3,4 mln zł zostanie zakończona w ciągu dwóch lat.

Grana Sp. z o.o. / OP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (5)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: kkk | Dodane: , 12 sty 2020, 14:30

Akurat zapach kawy i ciestek jest przyjemny

Autor: Kokol | Dodane: , 12 sty 2020, 11:12

Zapach kawy byl od zawsze zwladzcza na zmiane pogody. Zapach ten w Skawinie to jak Smok Wawelski w Krakowie. I pamietam tez jak codziennie o 14.00 wyła syrena w Koncentratach . Nie wiem po co to bylo ale wyla. Moze informowala o koncu zmiany rannej

Autor: Kokol | Dodane: , 12 sty 2020, 11:12

Zapach kawy byl od zawsze zwladzcza na zmiane pogody. Zapach ten w Skawinie to jak Smok Wawelski w Krakowie. To taka nasza tradycja. Zapach ogólnie przyjemny. Nie ten co wytwarza Valeo. I pamietam tez jak codziennie o 14.00 wyła syrena w Koncentratach . Nie wiem po co to bylo ale wyla. Moze informowala o koncu zmiany rannej

Autor: gargamel | Dodane: Sobota, 11 sty 2020, 01:18

i jak tu się bedzie można pokapować kiedy będzie lało??

Autor: paprykarz | Dodane: Piątek, 10 sty 2020, 16:37

i co z tego wczoraj znów waliło nie do wytrzymania , pewnie stara śpiewka chwilowa awaria urządzenia , niech wydadzą 1 zł byle skutecznie . Resztę nich dadzą pracownikom za ciężką pracę

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze