Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2255 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 17 sty 2015, 10:41

Złodziejski... sposób na biznes

Złodziejski... sposób na biznes

4 stycznia w skawińskim Komisariacie zgłoszono kradzież transformatorów zainstalowanych na sieci energetycznej w jednej z miejscowości gminy Skawina. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły policjantów do mężczyzny, który w jednym z punktów skupu metali kolorowych sprzedał miedź ze skradzionych transformatorów.

Do kolejnej kradzieży metali kolorowych, tym razem kabla energetycznego zawierającego miedź, doszło 6 stycznia w godzinach wieczorowych na terenie bazy jednej z firm remontowych w Skawinie. Sprawcy ukradli kilkadziesiąt metrów kabla, który następnie pocięli na krótsze odcinki.

- Niezwłocznie po zgłoszeniu kradzieży na miejsce zdarzenia skierowany został przewodnik z psem tropiącym. Po podjęciu śladu pies doprowadził do miejsca, gdzie odnaleziono część skradzionego kabla, pozostawionego w zaroślach przez sprawców przestępstwa - informuje Grzegorz Hajto, komendant Komisariatu w Skawinie. - W wyniku dalszych działań zatrzymano trzech młodych mieszkańców Skawiny, którzy byli w posiadaniu pozostałej części skradzionego kabla i szykowali się do jego sprzedaży w punkcie skupu złomu.

W powyższych sprawach w Komisariacie prowadzone są postępowania przygotowawcze, które swój finał znajdą w Sądzie.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze