Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2566 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 8 sie 2019, 11:43

Wieloletnia pracowniczka urzędu państwowego podrobiła legitymację

Wieloletnia pracowniczka urzędu państwowego podrobiła legitymację

Pracownica urzędu państwowego podrobiła legitymację emeryta - rencisty, stwierdzającą jej całkowitą niezdolność do egzystencji. Usłyszała zarzut. Grozi jej do 5 lat więzienia. W sprawie tej niebawem zapadnie wyrok sądu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wpłynęło zawiadomienie o sfałszowaniu legitymacji emeryta-rencisty i posługiwaniu się tym dokumentem m.in. w celu uzyskania ulgi na transport komunikacją miejską. Przestępstwa tego miała dopuścić się 62-letnia mieszkanka gminy Skawina, wieloletni pracownik urzędu państwowego.

Policyjne dochodzenie wykazało, że 62-latka rzeczywiście wyrobiła na swoje dane osobowe taką legitymację, którą z kolei opatrzyła dwiema pieczęciami i podrobionym podpisem. Aby tego było mało, przedmiotowa legitymacja poświadczała o jej całkowitej niezdolność do egzystencji na stałe, choć takiego orzeczenia kobieta nigdy nie otrzymała. Policjanci udali się na przeszukanie do 62-latki, w celu zabezpieczenia podrobionej legitymacji. Kobieta wyjęła dokument z torebki i wydała policjantom, przyznając się jednocześnie do faktu jego sfałszowania.

Po zebraniu całości materiału dowodowego przez śledczych 62-latka usłyszała zarzut podrobienia, w celu użycia za autentyczny, dokumentu w postaci legitymacji emeryta-rencisty (art. 270 § 1 kk), za co grozi do 5 lat więzienia. Akt oskarżenia przeciwko 62-latce został skierowany do sądu, niebawem zapadnie wyrok w tej sprawie.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze