Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 728 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 29 lis 2019, 15:55

W Jurczycach #jestnaswiecej: weź udział w happeningu i spotkaj się z Anną Guzik!

W Jurczycach #jestnaswiecej: weź udział w happeningu i spotkaj się z Anną Guzik!

Już 30 listopada od godz. 13:00 mieszkańcy Jurczyc będą mogli wziąć udział w wyjątkowym happeningu, który odbędzie się pod hasłem #jestnaswiecej. Zorganizuje go Pracownia Orange, która zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę promującą walkę z hejtem w sieci. Hejterzy w Internecie są bardzo głośni, ale wcale nie jest ich najwięcej: pokażmy to razem z gościem specjalnym wydarzenia - Anną Guzik, ambasadorką Pracowni Orange.

Zajęcia edukacyjne w szkołach i inscenizacje przygotowane przez uczniów, łańcuch ludzi połączonych sznurówką, obóz pod namiotami, a nawet wspólne morsowanie to tylko wybrane inicjatywy Pracowni z całej Polski, które przystąpiły do wyzwania rzuconego przez Fundację Orange. Ich zadaniem było opracowanie pomysłu na lokalną akcję lub happening zwracający uwagę na walkę z hejtem i z wykorzystaniem symbolu akcji - wielkiej pomarańczowej sznurówki. W efekcie wyróżniono 13 placówek, które przy wsparciu Fundacji Orange zorganizują w swoich miejscowościach zaplanowane wydarzenia. Zwycięską lokalizację - Jurczyce - odwiedzi aktorka Anna Guzik, która spotka się z mieszkańcami i weźmie udział w aktywnościach zaplanowanych przez Pracownię Orange.

- W dzisiejszym świecie umiejętne korzystanie z Internetu odgrywa szczególnie ważną rolę. Poza tym, że sieć często bawi i uczy, jest miejscem, gdzie zwłaszcza młodzi użytkownicy są narażeni na wiele negatywnych zjawisk, np. hejt. I to właśnie jego temat chcemy przybliżyć podczas naszego sobotniego happeningu - mówi Jerzy Kłępa, sołtys Jurczyc i lider lokalnej Pracowni Orange. - Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców naszej wsi i okolic do dołączenia do naszej zwycięskiej akcji, zaznaczenia swojej obecności podczas malowania muralu i pokazania, że w Jurczycach #jestnaswięcej! - podsumowuje.

Przeciwko hejtowi w sieci

Pracownie Orange to program społeczny Fundacji Orange, w ramach którego zakładane są multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Powstało ich aż 100 w całej Polsce, każda wyposażona w sprzęt i regularnie wspierana warsztatami i innymi działaniami edukacyjnymi.

- W akcji #jestnaswiecej chcemy pokazać, że Internet może być przyjaznym miejscem dla wszystkich użytkowników - zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego uczymy, jak radzić sobie z hejtem w sieci i jak reagować na to zjawisko, by powstrzymać jego rozprzestrzenianie się - mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange. - Zależy nam na integracji lokalnych społeczności, stąd cieszą nas zaangażowanie i kreatywność, z jaką Pracownie przystąpiły do naszego wyzwania. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów, które będziemy wspólne realizować - podsumowuje.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze