Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 608 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 2 gru 2019, 17:34

W Jurczycach #jestnaswiecej

W Jurczycach #jestnaswiecej

30 listopada mieszkańcy Jurczyc i okolicznych miejscowości spotkali się pod hasłem #jestnaswiecej, aby wspólnie powiedzieć NIE dla hejtu. Happening odbył się w Pracowni Orange w Jurczycach, a uświetniła go aktorka Anna Guzik, która jest ambasadorką Fundacji Orange.

Gości powitał lider Pracowni Jerzy Kłępa, który we wstępie wspominał o tym, jaką rolę dla mieszkańców pełni to miejsce. Pracownia Orange pozwala wielu mieszkańcom rozwijać swoje pasje i poszerzać horyzonty. Można w niej znaleźć bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla różnych grup wiekowych, którzy jednocześnie budują swoją lokalną wspólnotę. Kampania #jestnaswiecej ma za zadanie promować wśród młodych osób postawy sprzeciwu wobec agresji, a głównie przeciwko hejtowi w sieci.

Przedstawiciele Fundacji Orange Bartłomiej Kuczyński i Małgorzata Kowalewska wprowadzili obecnych w temat hejtu i tego, jak się przed nim bronić. Nie zabrakło praktycznych wskazówek dotyczących przeciwdziałaniu agresji w Internecie. Kuczyński zachęcał również do propagowania pozytywnych relacji w sieci i podkreślania, że #jestnaswiecej.

Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Anny Guzik. Opowiadała o swoim doświadczeniu hejtu w pracy zawodowej i dlaczego zgodziła się na udział w akcji Fundacji Orange. Do sporej grupy dzieci obecnych na spotkaniu ambasadorka skierowała kilka słów motywujących do sprzeciwiania się hejtowi w ich środowisku.

Po części oficjalnej organizatorzy przygotowali szereg zabaw dla najmłodszych. Motywem przewodnim była pomarańczowa sznurówka, która jest symbolem kampanii mówiącym o potrzebie łączenia ludzi poprzez pozytywne doświadczenia. Każdy z uczestników mógł wziąć udział we wspólnym tworzeniu muralu, symbolizującego współpracę dla pożytku całej społeczności. Szczególne miejsce w powstaniu tego dzieła miała Anna Guzik, która odcisnęła dłoń na jednym z jego fragmentów.

ŁM, fot. Alicja Szulc

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze