Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3232 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 12 paź 2014, 16:00

Uwaga, miasto zaczyna deratyzację!

Uwaga, miasto zaczyna deratyzację!

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie po uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Krakowie rozpocznie deratyzację. Jesienna akcja powinna rozpocząć się 15 października, a zakończyć 15 listopada. 

Treść komunikatu ROŚ, UMiG

O jesiennej akcji deratyzacji informujemy zgodnie z art. 4 pkt 8 Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity:  Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 ze zm.), § 21 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skawina, będącego załącznikiem do Uchwały Nr XXV/305/12 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 28 listopada 2012 r.  oraz w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Krakowie.

Deratyzacja winna być przeprowadzana na obszarach zabudowanych budynkami mieszkalnymi, produkcyjnymi, handlowymi i usługowymi. Zaleca się, aby miejsce wyłożenia trutki znajdowało się tam, gdzie szczury się pojawiają, a w szczególności na podwórzach, śmietnikach, strychach, toaletach, budynkach gospodarczych, itp.

Przez cały okres przeprowadzania deratyzacji obowiązuje zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie wyłożenia środków zwalczających gryzonie. Rejony wyłożenia trutki winny być oznakowane napisem ?UWAGA TRUCIZNA?. W czasie wyłożenia trutki należy uniemożliwić dostęp, zwłaszcza dzieciom, do miejsc, w których wyłożono trutki, zaś zwierzęta domowe trzymać w tym czasie w zamknięciu oraz zabezpieczyć trutkę przed dostępem ptactwa.  

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze