Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 941 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 22 sty 2020, 22:27

Treningi EMS - elektrostymulacja mięśni dostępna także w Krakowie!

Treningi EMS - elektrostymulacja mięśni dostępna także w Krakowie!

Treningi EMS, czyli elektrostymulacji mięśni cieszą się rosnącym zainteresowaniem także w Małopolsce. Czym jest trening EMS i kiedy warto go wybrać?

Nie masz czasu na to, aby wybrać się na siłownię? Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów lub poprawić swoją siłę i masę mięśniową? W takim przypadku warto rozważyć trening EMS, który obecnie dostępny jest również w Krakowie.

Na czym polega dokładnie trening EMS? Jakie efekty może on przynieść? Czy może skorzystać z niego każdy zainteresowany? W końcu, gdzie można zapisać się na trening EMS w Krakowie?

Trening EMS - co to jest?

Trening EMS to inaczej trening elektrostymulacji mięśni - z ang. Electric Muscle Stimulation. Tego typu ćwiczenia wykorzystują specjalne urządzenie emitujące prąd o określonej częstotliwości, który wspiera działanie tkanki mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśni powoduje, że pracują one jeszcze efektywniej, chociaż ćwicząca osoba wykonuje trening z taką samą intensywnością, jak zwykle. W rezultacie możliwa jest dodatkowa aktywacja tkanki mięśniowej, co pozwala na przyniesienie jeszcze lepszych efektów treningowych.

Trening EMS umożliwia spalenie nawet do 1200 kcal w ciągu zaledwie 20 minut ćwiczeń!

Jak przebiega trening EMS?

Pierwszym krokiem, aby wziąć udział w treningu tego rodzaju, jest konsultacja z trenerem personalnym. Trening EMS to trening personalny, czyli odbywający się wraz z trenerem dobierającym indywidualny zestaw ćwiczeń. Trener nadzoruje także efekty i motywuje ćwiczącego do uzyskania jeszcze lepszych rezultatów.

Przed rozpoczęciem pierwszego treningu EMS trener personalny przeprowadza ze swoim nowym klientem konsultację, podczas której pyta go o oczekiwane efekty, a także analizuje jego skład ciała. Na tej podstawie można wybrać najlepszy zestaw ćwiczeń.

Następnie trenujący zakłada strój do treningu EMS, który wyposażony jest w elektrody oddziałujące na tkankę mięśniową. Trener uruchamia urządzenie i instruuje, jakie wykonywać ćwiczenia.

Jak zostało wspomniane wcześniej, trening EMS najczęściej trwa około 20 minut - w tym czasie można uzyskać efekty podobne nawet do 2-3 godzin treningu na siłowni czy w klubie fitness!

Jakie efekty może zaoferować trening EMS?

Trening EMS to rodzaj treningu o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, który może być doskonałym wsparciem podczas prowadzonych już treningów, ale również można korzystać z niego samodzielnie. Ta druga propozycja na pewno zainteresuje osoby, które nie mają czasu na regularne trenowanie.

Efekty treningów EMS:

- zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej - zmniejszenie nadwagi i otyłości

- wymodelowanie sylwetki - jej wyszczuplenie i uzyskanie lepszej figury

- ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie cellulitu

- wzmocnienie siły mięśni, w tym mięśni pleców, klatki piersiowej, brzucha, kończyn - trening EMS pozwala na dotarcie także do głębszych partii mięśniowych

- podniesienie masy mięśniowej

- zredukowanie dolegliwości bólowych mięśni i stawów, w tym między innymi bólów pleców

Najlepiej trening EMS prowadzić w serii - liczba oraz częstotliwość spotkań dobierana jest indywidualnie. Najczęściej odbywa się jedną sesję na tydzień, a efekty można zauważyć już po około 5 treningach tego rodzaju.

Trening EMS w Krakowie - miejsca

Także Kraków znajduje się na liście miast, w których dostępny jest trening EMS. Tutaj trening ten prowadzony jest między innymi w studiach In Time zlokalizowanych w czterech punktach w całym mieście.

Adresy studiów In Time:

- ul. Kazimierza Wielkiego 82A

- ul. Królowej Jadwigi 120

- ul. Dobrego Pasterza 120

- ul. Janusza Meissnera 32

Studia In Time dysponują nowoczesnym zapleczem pozwalającym na prowadzenie treningów EMS na najwyższym poziomie - z gwarancją doskonałych efektów. Trenerzy personalni In Time są zawsze gotowi do pomocy.

Więcej informacji związanych z treningami EMS w In Time można uzyskać na stronie internetowej: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

Podsumowując, trening EMS to doskonała propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby uzyskać znacznie lepsze efekty ćwiczeń fizycznych. Wystarczy tylko jedna sesja na tydzień, aby szybciej dotrzeć do zamierzonych celów!

Materiał partnera

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Renata | Dodane: Piątek, 13 mar 2020, 12:46

Aktualnie chodze do nich na trening. Nie jest to mój jedyny trening bo oprócz ems chodzę równiez na siłownie 3 razy w tygodniu (postanowiłam zabrać się od siebie od stycznia porządniej). I rezultaty naprawdę fajne!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze