Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3753 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 17 paź 2014, 18:00

Super wytrzymały asfalt w ciągu obwodnicy

Super wytrzymały asfalt w ciągu obwodnicy

Mota-Engil Central Europe S.A chwali się wykonaniem innowacyjnego odcinka obwodnicy. Wykorzystano długowieczny, "super wytrzymały asfalt" wyprodukowany przez Orlen Asfalt. O co dokładnie chodzi? Prezentujemy treść informacji prasowej. 

"Zakończono budowę odcinka obwodnicy Skawiny z zastosowaniem asfaltów nowej generacji ORBITON HiMA, tzw. asfaltów długowiecznych. Projekt zrealizowany został przez firmę Mota-Engil Central Europe S.A, a asfalty do budowy odcinka  dostarczyła spółka ORLEN Asfalt.

Mota-Engil wbudowała ok. 1,6 tys. ton materiału z zastosowaniem asfaltu o wyjątkowych właściwościach,  na długości ok. 2 kilometrów. Projekt budowy obwodnicy pozwoli na szybkie i komfortowe ominięcie centrum Skawiny.

Dzięki zastosowaniu specjalnego asfaltu zwanego potocznie ?asfaltem długowiecznym? odcinek będzie charakteryzował się niespotykaną dotąd odpornością na spękania nawierzchni, połączoną z wytrzymałością na koleinowanie.

Asfalty długowieczne ORBITON HiMA to nowy produkt w ofercie ORLEN Asfalt, powstały w efekcie kilkuletnich prac badawczo ? rozwojowych.

ORBITON HiMA to produkt nowoczesny, do zastosowania na drogach obciążonych wyjątkowo ciężkim ruchem, cechujący się zdecydowanie dłuższym czasem eksploatacji niż inne asfalty. Nowy typ lepiszcza drogowego, który został wprowadzony przez ORLEN Asfalt w 2014 r. z pewnością jest właściwą odpowiedzią na coraz wyższe wymagania stawiane nawierzchniom przez inwestorów i użytkowników dróg. Dzięki stosowaniu asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA będą mogły być spełnione wydłużone okresy gwarancyjne.

Zdaniem eksperta Mota-Engil, właściwe wykonanie podłoża oraz dolnych warstw konstrukcji nawierzchni, połączone z zastosowaniem asfaltów HiMA w warstwie ścieralnej przełoży się na wysoki komfort jazdy w dłuższym okresie czasu, a co za tym idzie dłuższym okresem użytkowania drogi bez konieczności remontów i napraw.

Innowacyjny odcinek powstał w ramach inwestycji ?Budowa drogi klasy GP w Skawinie w km 0+ 998,98 do km 3 + 100,89, Odcinek II od km 0+998,98  do km 2 + 446,28 i Odcinek III od km 2 + 446,28 do km 3 + 100,89 ? obwodnica Skawiny?."

Jak zwykle jakość prac i samego materiału sprawdzą kierowcy w ciągu najbliższych lat.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (3)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Tolek | Dodane: Czwartek, 30 paź 2014, 17:36

A kiedy napiszecie o remoncie 1 odcinka obwodnicy?:d przeciez on jest tak krzywy ze jak puscisz kierownice to zaraz ladujesz na przeciwnym pasie :D

Autor: ziomallll | Dodane: Poniedziałek, 20 paź 2014, 21:43

i tak sie zaraz rozdupcy

Autor: jolka | Dodane: Poniedziałek, 20 paź 2014, 09:48

fajnie wszystko wygląda i oby działało i było sprawne jak najdłużej. Lampy oświetlenia ulicznego sa największym zagrożeniem i będą koszone przy wypadkach w pierwszej kolejności gdyż stoją na celowniku czyli jak dawniej drzewa wzdłuż drogi.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze