Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 744 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 29 wrz 2019, 16:24

Sukces Jerzego Kłępy

Sukces Jerzego Kłępy

Z przyjemnością informujemy, że "Sołtysem Roku", na szczeblu powiatu krakowskiego plebiscytu "Mistrzowie Agro" organizowanym przez Gazetę Krakowską, został Jerzy Kłępa sołtys Jurczyc. Sołectwo Jaśkowice zdobyło II miejsce w kategorii "Sołectwo Roku".

W kategorii "Sołectwo Roku" Jaśkowice znalazły się obok 1833 innych sołectw - jest to znaczące wyróżnienie. Jaśkowice z sołtysem Józefem Tomczakiem na czele od lat prowadzą aktywne działania na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkańcy sołectwa zrealizowali wiele ciekawych projektów współfinansowanych ze środków Gminy Skawina, skierowanych głównie do środowiska seniorów.

Inicjatywy podejmowane w Jurczycach łączą pokolenia. Tu działania koncentrują się na integracji mieszkańców, poszerzaniu oferty spędzania wolnego czasu w miejscowości np. w pracowni Orange, w Izbie Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków przez aktywność w kręgach harcerskich i bliskie kontakty z partnerami z francuskiego miasteczka Sillé-le-Guillaume. Działalność Stowarzyszenia "Razem dla wszystkich" w Jurczycach to m.in. ściągająca całe rodziny impreza terenowa, czyli Bieg Hallerów.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze