Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 297 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 26 gru 2021, 21:25

Skuteczna ochrona przed przykrym zapachem - co najlepiej się sprawdzi

Skuteczna ochrona przed przykrym zapachem - co najlepiej się sprawdzi

Temat potu to dla wielu osób bardzo wstydliwy problem. Wielu z nas jednak zapomina, że pocenie się to tak naprawdę naturalny proces, jaki w ciągu dnia (a także w mniejszym stopniu w nocy) zachodzi w naszym organizmie. Pot odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie termoregulacji, która chroni nasze ciało przed niebezpiecznymi skutkami przegrzania. Niestety zdarza się, że w wyniku różnego rodzaju czynników wydzielany przez nas pot przyjmuje bardzo nieprzyjemny i wyczuwalny przez inne osoby zapach. Jak skutecznie walczyć z tym problemem?

Skąd bierze się zapach potu?

Pot, który wydzielają nasze gruczoły potowe, nie posiada zapachu. Niestety tworzące go składniki stanowią świetną pożywkę dla bakterii, które obecne są na naszej skórze i tworzą istotną część jej mikrobiomu. Warto jednak pamiętać, że samo żerowanie bakterii i rozkładanie potu nie jest jedyną przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Istotną rolę odgrywa tutaj regularna higiena osobista.

Jeśli nie przestrzegamy jej zasad, wydzielany przez gruczoły apokrynowe pot (zlokalizowane między innymi pod pachami) zaczyna się nadmiernie gromadzić, co sprawia, że jest to idealny obszar dla bakterii do żerowania. Taka sytuacja ma miejsce na przykład podczas intensywnego wysiłku fizycznego, w czasie upałów, a także w stresujących i emocjonujących sytuacjach. Inną przyczyną nieprzyjemnego zapachu potu może być nieodpowiednia dieta i częste noszenie ubrań wykonanych ze sztucznych i nieprzewiewnych materiałów.

Nieprzyjemny zapach potu - jakie kosmetyki?

Używasz produktu do higieny osobistej, ale w dalszym ciągu zmagasz się z przykrym zapachem potu? Przyczyną może być dobór nieodpowiedniego kosmetyku, co wśród konsumentów jest dość częstym błędem. Wielu z nich na problemy z zapachem potu sięga po antyperspirant, co niestety może przynieść zupełnie odwrotny skutek. Antyperspirant stosuje się na problemy z nadmierną potliwością. W przypadku nieprzyjemnego zapachu potu najlepszym rozwiązaniem będzie dezodorant. Szeroki wybór produktów przeciwko nieprzyjemnemu zapachowi potu znajdziesz tutaj: https://www.lorealparis.pl/.

Działanie dezodorantu polega na zamaskowaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Oprócz tego wykazuje się działaniem antybakteryjnym oraz zawiera substancje zapobiegające wilgoci, która także stanowi idealne siedlisko do rozwoju bakterii.

Jak prawidłowo stosować dezodorant?

Oczywiście podstawowym sposobem walki z nieprzyjemnym zapachem potu jest odpowiednia higiena. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrany dezodorant w połączeniu z nią jest w stanie zapewnić nam bardzo duży komfort w ciągu dnia, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Jednak aby działanie dezodorantu było skuteczne, należy aplikować go w prawidłowy sposób.

Dezodorant zawsze stosujemy na czystą i suchą skórę. Produkt, który zaaplikujemy na spocone ciało, na przykład po treningu, nie zapobiegnie przykremu zapachowi. W niektórych dezodorantach znajdują się również kompozycje zapachowe, dlatego bardzo ważne, aby nie stosować go na podrażnioną skórę lub tuż po depilacji. 

Materiał partnera

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze