Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 698 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 20 maj 2021, 14:47

Skontrolują mieszkańców dronem

Skontrolują mieszkańców dronem

Kontrolujący domowe kotłownie w Skawinie zyskali kolejne narzędzie. To dron.

Będzie wykorzystywany do sprawdzania, czy mieszkańcy na pewno nie spalają śmieci. To rozwiązanie zwiększy liczbę przeprowadzanych kontroli oraz pozwoli ograniczyć bezpośrednie wizyty u mieszkańców w czasie pandemii.

Wyposażony w specjalne czujniki dron stanie się "mobilnym laboratorium", które szybko określi, czy z komina wydobywają się niedozwolone substancje. Jeżeli dron wykryje nieprawidłowości, wtedy mieszkaniec musi liczyć się z wizytą straży miejskiej, która pobierze próbkę popiołu oraz wyśle ją do akredytowanego laboratorium.

W tym czasie pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza, którzy również biorą udział w kontroli, porozmawiają z mieszkańcem i zachęcą go do skorzystania z dofinansowania do wymiany "kopciucha", które może wynieść nawet około 90 procent kupna i instalacji nowego urządzenia.

Kontrole pieców to ma stać się okazją do spotkania z mieszkańcami i rozmowy o rezygnacji z pieca węglowego. W Skawinie dobiegają końca prace nad wprowadzeniem całkowitego zakazu palenia węglem. 26 maja na sesji Rady Miejskiej odbędzie się głosowanie głosowanie w tej sprawie. Oprócz wprowadzenia od 2030 roku całkowitego zakazu palenia węglem, wejdzie w życie także zakaz montażu pieców węglowych w nowych budynkach od 2022 roku.

- Dron odegra także istotną rolę w działaniach antykryzysowych. Będzie przeprowadzał rozpoznanie terenu w trakcie powodzi lub pożarów. Zostanie także wykorzystany do monitorowania obszarów wypalania traw. W Skawinie to duży problem szczególnie w okresie wiosenno-letnim - tłumaczy Marcin Kozielski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze