Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2275 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 25 mar 2020, 15:15

Skawina szyje i pomaga szpitalom

Skawina szyje i pomaga szpitalom

Wspaniała akcja w Skawinie. Już kilkuset mieszkańców dołączyło do inicjatywy Skawina szyje dla medyków. Polega ona na na tworzeniu maseczek, które są przekazywane krakowskim szpitalom. Powstało już ich kilka tysięcy! Ta liczba stale rośnie. By powstawały kolejne, potrzebne są materiały.

Akcja Skawina szyje dla medyków zatacza coraz szerszy krąg. Liczba wolontariuszy stale rośnie, a kartony wypełnione po brzegi maseczkami trafiają do krakowskich szpitali. Zapotrzebowanie jest spore, ilość chętnych do szycia duża, a materiałów mało. Każdy z Was może pomóc.

Jak to zrobić?

  • Materiały do szycia takie jak bawełniane płótno lub z domieszką włókna sztucznego oraz tasiemki o szerokości 2,5cm można codziennie dostarczać do namiotu mieszczącego się na parkingu za ratuszem oraz w kaplicy Guanellianów
  • Im więcej szyjących tym lepiej! Dlatego organizatorzy akcji zachęcają wszystkich chętnych do wolontariatu. Szczegóły znajdziecie tutaj.
  • Jeśli nie macie zdolności artystycznych, może pomóc wycinając prostokąty z płótna. Dokładne wymiary znajdziecie tutaj.
  • Zostań kierowcą! Ktoś musi jeździć do hurtowni po nowe materiały.
  • Stworzono prosty videoporadnik, z którego dowiecie się krok po kroku, jak zrobić maseczkę. Zobaczycie go tutaj.
  • Gotowe maseczki lub wycięte prostokąty z bawełny należy dostarczyć do namiotu za ratuszem lub do kaplicy Guanellianów.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Michał | Dodane: Wtorek, 31 mar 2020, 15:58

Marc - dokładnie. Pozdrawiam

Autor: Marc | Dodane: Czwartek, 26 mar 2020, 13:12

Akcja godna naśladowania. Ale nie musiałoby jej być, gdybyśmy mieli normalne Państwo, w którym 2 milardy złotych przeznacza się na ochronę zdrowia - w tym respiratory, maseczki i pensje dla lekarzy i pielęgniarek, a nie na propagandową telewizję.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze