Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 5360 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 5 lip 2015, 15:38

Skawiński park z lotu ptaka. Piękny widok! (wideo)

Skawiński park z lotu ptaka. Piękny widok! (wideo)

Krzysztof Sanowski umieścił na YouTube film nakręcony kamerą umieszczoną na dronie. W roli głównej - Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Skawinie. Prawda, że piękne widoki?

Kliknij, aby zobaczyć film!

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (9)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Darek | Dodane: Środa, 8 lip 2015, 07:09

dokładnie zgadzam się z bike, jeżeli jestem z innej częsci Skawiny bliżej Tyńca to chce żeby i tam było ładnie więcej ścieżek pieszo -rowerowych tak jak wzdłuż obwodnicy tyle tylko żeby któraś prowadziła łąkami w strone Tynca bo droga która niedawno została wyremontowana nie zawsze jest bezpieczna:( dość już tych fabryk zwłaszcza w okolicach Tynca!!

Autor: bike | Dodane: Środa, 8 lip 2015, 00:49

Cały teren przy obwodnicy powinien już być chroniony po sam las w Tyńcu, bo raz ze piękne widoki jadąc obwodnicą a dwa to NATURA2000!!! A w koncu musi być gdzieś ta granica której czasem się nie dostrzega... nie skupiajmy uwagi tylko na parku:-) jest wiele ładnych miejsc w skawinie które można pozostawić następnym pokoleniom!!!! BĘDĄ NAM WDZIĘCZNI!!!

Autor: parkowy | Dodane: Wtorek, 7 lip 2015, 10:36

Znów drzewo w parku straciło konar, jest coś niepokojącego, prawie bezwietrzne dni.

Autor: franek | Dodane: Poniedziałek, 6 lip 2015, 00:36

EX zapisz się do dermatologa na termin a potem wskocz do parkowej sadzawki. Małopolska to czerwone korale i Kiełbasa Lisiecka więc i park może być takim produktem. Ex czy poza skawińskim jakieś inne parki widziałaś-eś ?

Autor: gajowy | Dodane: Poniedziałek, 6 lip 2015, 00:26

Dziś odłamało się pół drzewa, to już następne po tym które runęło na alejkę. Park wymaga solidnej pielęgnacji i nasadzeń, tak by coś zostało dla następnych pokoleń. To jedyne miejsce które oparło się deweloperom i powszechnej w mieście wycince. Wycięto drzewa na Rynku bo ktoś miał taką wizję przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, zniknęły drzewa przy kościołach, marketach, w strefach, przy "obwodnicy", drogach, parkingach, znikają na osiedlach,. pod topór ma iść "huciany las". Drzewa przegrywają w starciu z biznesem . Dane za 2012, prawie cztery tysiące tych ewidencjonowanych, rośnie betonowa dżungla za sprawą decydentów. Kilka takich parków nie jest w stanie zrekompensować strat poniesionych w ostatnich latach na skutek wycinki , uwalnianie terenów pod przemysł i palcówki handlowe. Jak to mówią niektórzy, drzewa powinny rosnąć w lesie, najlepiej w Radziszowie.

Autor: EX | Dodane: , 5 lip 2015, 23:12

Do kubus: Skawinka jest najczystsza od ładnych paru lat, a rozwodniony to masz mózg. A odnośnie samego parku to mamy jeden z najładniejszych parków w Małopolsce

Autor: Halina | Dodane: , 5 lip 2015, 19:50

Opuściłam miasto blisko 40 lat temu.Wprawdzie mieszkam w Krakowie i często wpadam do Skawiny,ale z okna autobusu miejskiego nie można tych zmian dostrzec.Dzięki za fajny film.Pozdrawiam.

Autor: kubus | Dodane: , 5 lip 2015, 18:17

no ładnie, tylko szkoda, że w stawach i Skawince woda przypomina rozwodnione błoto - syf okropny...

Autor: os | Dodane: , 5 lip 2015, 17:49

Jeden park nie zrekompensuje braków zieleni w mieście i tysięcy wyciętych drzew na przestrzeni jednego roku. Raport NIK https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-ochronie-drzew-przy-realizacji-inwestycji-w-miastach.html Plik pdf WYSTĄPIENIA POKONTROLNE Drzewa znikają w zastraszającym tempie.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze