Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1853 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 15 lis 2019, 22:02

Siedem bloków, 140 mieszkań

Siedem bloków, 140 mieszkań

Siedem bloków, 140 mieszkań, miejsca parkingowe, niezbędna infrastruktura, a to wszystko blisko centrum miasta. W Skawinie, jak już informowaliśmy kilka razy, powstanie osiedle "Mieszkanie Plus". To ważny krok w celu zachęcania ludzi z całej Polski do osiedlenia się w naszej gminie. Mieszkania mają być adresowane zwłaszcza do młodych osób o średnim poziomie dochodów.

Inwestycja powstanie na 1,5-hektarowej działce przy ulicy Torowej. To atrakcyjna lokalizacja, ponieważ w promieniu kilometra znajduje się centrum miasta, sklepy spożywcze, markety, szkoły i przedszkola. Na "Mieszkanie Plus" w Skawinie będzie składało się siedem czteropiętrowych bloków. Między budynkami pojawi się przestrzeń, dzięki czemu unikniemy problemów, z jakimi borykają deweloperskie inwestycje mieszkaniowe. Osiedle ma być przyjazne dla mieszkańców, pojawią na nim chodniki i zieleń. Nie zabraknie parkingów dla samochodów.

- Skawina dynamicznie się rozwija. Na terenie gminy znajduje się ponad cztery tysiące przedsiębiorstw, które potrzebują pracowników, młodych, wykształconych i gotowych do robienia kariery. Żeby takie osoby pojawiły się w Skawinie, najpierw muszą mieć, gdzie zamieszkać. Osiedle "Mieszkanie Plus" daje taką możliwość - mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Czym "Mieszkanie Plus" różni się od inwestycji deweloperskich? W lokalu można zamieszkać na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest tradycyjna umowa najmu. Drugim - opcja dojścia do własności. Oznacza to, że czynsz będzie wyższy, bo znajdą się w nim raty za wykupienie mieszkania. Dochodzenie do własności jest możliwe od 15 do 30 lat.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to drugi kwartał 2020 roku. Szczegółowe informacje dotyczące programu "Mieszkanie Plus" znajdują się TUTAJ.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (8)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Kolokol | Dodane: Piątek, 22 lis 2019, 17:07

Bogusiu. Łąki i nieużytki za kościołem zostaw nam. Czyli tym którzy w wolnej chwili ida tam na spacer z dziećmi lub psami. Ida tam na grzyby ludzie jak i poogladac dzikie zwierzeta. Lisy, sarny itp. A nie pchaj nam tam kostki brukowej i blokow

Autor: Bogusia | Dodane: Środa, 20 lis 2019, 08:22

Budowanie mieszkań dokładnie wewnątrz strefy przemysłowej pomiędzy kilkoma zakładami i platformami logistycznymi jest absolutnie chorą i bardzo złą ideą, która tylko przyniesie szkodę każdej ze stron i mieszkańcom i firmom. Miasto zachęca ludzi do mieszkania w miejscu, gdzie najbardziej będą narażeni na hałas i emisję docierającą do nich z każdej strony osiedla. Dlaczego urzędnicy nie chcą uczyć się na dotychczasowych błędach i zależy im, aby nadal potęgować złe nastoje wśród mieszkańców Skawiny, którzy od razu zaczną narzekać na **** kołowy, torowy, zapachy i widoki za oknem. Teren przemysłowy pozostawmy zakładom przemysłowym, a nie wciskajmy tam na siłę rodziny z dziećmi. Przecież w Skawinie jest wiele bezpiecznych, zielonych (np. łąki i nieużytki za kościołem Bożego Miłosierdzia) i nieprzemysłowych miejsc do osiedlenia się ludzi.

Autor: Kot | Dodane: , 17 lis 2019, 11:56

To jest właśni problem, ekooszołomy siedzą nad "targetami" w "korpo" i nie zdają sobie sprawy jak działa świat. Bez tych fabryk nie będą mieli "projektów" dla "klientów" a ludzie pracy i pieniędzy by klientami być.

Autor: Kokolol | Dodane: , 17 lis 2019, 11:03

Biedować

Autor: Kolokol | Dodane: , 17 lis 2019, 11:01

A kto ci kaze tam mieszkac?? Ja mieszkam ppnad 40 lat w skw. Byly firmy takie jak prefabet, huta aluminium,huta szkla, elektrownia, koncentraty spozywcze, -Bahlsen, energoprzem- obecnie jest tam valeo, szamotownia- vesuvius. I co? Mój wybór. Valeo jest i będzie. Gdy zniknie ze skawiny to będzie bezrobocie bo tam pracuje ponad 2000osob. Zrozum to że firmy są potrzebne u nas . Gdy znikną to ludzie będą budować.

Autor: eko | Dodane: Sobota, 16 lis 2019, 18:34

To jest ta działka gdzie postawią osiedle które bedzie miało największych trucicieli na prawo Valeo na lewo była huta aluminium i elektrownia a w srodku tego 7 bloków

Autor: On | Dodane: Sobota, 16 lis 2019, 14:20

Ni to sobie możesz wynająć lub kupić. Wyraźnie napisali że można tak zrobić. Przecież TBS też tak działają. Spłacasz 1/3 mieszkania A potem reszta w czynszu. Czynsz mieszkania 37m2 to około 700 800 zł. Plus media.

Autor: Hhhh | Dodane: Sobota, 16 lis 2019, 13:33

Aha to mieszkania chcecie dawac obcym a mieszkancy skawimy maja sie bujac dalej i placic za?wynajem po2 tys. Super najpierw powinni moec mieszkancy pierszenstwo!!!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze