Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1067 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 8 sty 2020, 15:47

Siódmy orszak przeszedł ulicami Skawiny

Siódmy orszak przeszedł ulicami Skawiny

Już po raz siódmy w Święto Objawienia Pańskiego przez Skawinę przeszedł barwny Orszak Trzech Króli, którego przewodnim hasłem był fragment refrenu kolędy "Dzisiaj w Betlejem", czyli "Cuda, cuda ogłaszają". Jego uczestnicy, prowadzeni przez Mędrców ze Wschodu - Kacpra (Andrzeja Rokitę), Melchiora (Andrzeja Romka) oraz Baltazara (Grzegorza Kanię), wyruszyli z trzech punktów (Orszak Zielony - Azja spod Szkoły Podstawowej nr 1, Orszak Niebieski - Afryka spod Szkoły Podstawowej nr 2, Orszak Czerwony - Europa spod nowego budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie), aby spotkać się na skawińskim Rynku.

Zgromadzonych mieszkańców oraz przybyłe Orszaki na rynku przywitała Święta Rodzina, w którą wcielili się mieszkańcy Głogoczowa Natalia i Kamil Jabłońscy z synem Miłoszem, wcielającym się w rolę małego Jezusa.

Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami oddali hołd Świętej Rodzinie i wspólnie ze zgromadzonymi Mieszkańcami odśpiewywali kolędy prowadzone przez scholę "Sygnaturka" pod dyrekcją Aleksandry Pietrzyk z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Występ artystyczny zakończony został solowym wykonaniem kolędy "Pospieszcie o wierni" przez Aleksandrę Żmudę.

W czasie spotkania na Rynku słowo do zgromadzonych wygłosił urzędujący Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko oraz Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Prałat Bogdan Kordula. Na płycie Rynku modliliśmy się o zdrowie dla małego chłopca Xawerego, który ma ciężkie powikłania po ospie.

Spotkanie zakończyła msza święta odprawiona w kościele pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którą poprowadził ks. Prałat Edward Ćmiel. Zarówno po orszaku, jak i po mszy świętej dla zmarzniętych przy wejściu do nowej szkoły ZKS przy ulicy Węgierskiej czekała gorąca herbata.

W trakcie całego wydarzenia Wolontariusze zbierali datki na pomoc dla Sudanu Południowego, najmłodszego na świecie państwa, a zarazem bardzo słabego ekonomicznie. Zebrane wsparcie finansowe ma zostać przekazane fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Głównym organizatorem Orszaku była Parafia pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie wraz z Zespołem Katolickich Szkół w Skawinie. Współpracy przy wydarzeniu podjęło się Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

Tegorocznymi sponsorami wydarzenia była Firma Drew Max, CHOK przy parafii Bożego Miłosierdzia w Skawinie oraz Parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

Serdeczne podziękowanie składamy Strażakom OSP, Policjantom, Funkcjonariuszom Straży Miejskiej za zabezpieczenie orszaków, a także licznie zgromadzonym Mieszkańcom.

Do zobaczenia za rok!

Źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze