Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1900 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 23 sie 2021, 20:09

Rusza budowa ronda

Rusza budowa ronda

26 sierpnia rozpoczną się prace związane z budową ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic: Skotnickiej i Krakowskiej z DK 44 - obwodnicą Skawiny. Pierwsze tygodnie robót nie będą uciążliwe dla kierowców. Prace zostaną poprowadzone w sposób nieutrudniający przejazdu samochodów w okolicy skrzyżowania. Ruch będzie odbywał się płynnie w każdym kierunku.

Utrudnienia we wrześniu

Sytuacja zmieni się w drugiej połowie września. Wtedy zostanie zamknięta ul. Krakowska, a ruch samochodowy będzie prowadzony objazdami. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie jest na etapie uzgadniania z wykonawcą tymczasowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona w drugiej połowie września. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Nie tylko rondo

W ramach inwestycji oprócz budowy dwupasowego ronda turbinowego przebudowana będzie także ul. Wapowskiego. Wybudowane zostaną: droga gminna nr 600947K, ciągi dla pieszych i pieszo-rowerowe, zjazdy indywidualne oraz zatoki i przystanki komunikacji autobusowej. Rozbudowane i wybudowane będą sieci: gazowa, teletechniczna, elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacji deszczowej. Powstanie kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: UMiG / Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze