Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1520 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 29 paź 2019, 22:22

Rozpoczęto kontrole pieców

Rozpoczęto kontrole pieców

W Skawinie rozpoczęło się sprawdzanie, czym mieszkańcy palą w swoich domach. W poprzednim sezonie grzewczym 1/4 wszystkich kontroli na terenie gmin wokół Krakowa miała miejsce w Skawinie. Przeprowadzono ich ponad 800. W tym roku ta liczba ma wzrosnąć prawie dwukrotnie.

Straż miejska razem z urzędnikami rozpoczęła kontrole pieców. Jednym z najważniejszych celów oprócz wykrycia i ukarania mieszkańców palących niedozwolonym paliwem jest edukacja. Obecny w trakcie kontroli pracownik urzędu będzie informował obowiązku wymiany "kopciucha" na ekologiczny piec do końca 2022 roku. Urzędnik poinformuje o możliwych dofinansowaniach do wymiany kotłów. W Skawinie pochodzą one ze środków gminnych oraz programów "STOP SMOG" oraz "Czyste powietrze".

Kontrole będą odbywały się 7 dni w tygodniu na terenie miasta oraz gminy Skawina. W ramach akcji "mój sąsiad już nie truje" pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza oraz straż miejska zachęcają mieszkańców do sygnalizowania im, w którym domu może być używany nielegalny opał. Zgłoszenia są anonimowe, a kontrola odbędzie się w wielu domach na ulicy, na której znajduje się wskazany budynek. Dzięki temu nie ma ryzyka, że potencjalny winny domyśli się, który z sąsiadów wezwał kontrolę. Jeżeli strażnicy nie złapią mieszkańca na gorącym uczynku, wtedy pobrana zostanie próbka popiołu, które będzie wysłana do akredytowanego laboratorium. Badania pozwalają ze 100-procentową pewnością określić, czy użyto zakazanego opału.

Za używanie nielegalnego paliwa grozi mandat na maksymalną kwotę 500 złotych lub skierowanie sprawy do sądu.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (7)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: KapitanPlaneta | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 11:08

Karać, karać i jeszcze raz karać tych co palą byle czym w kopciuchach. Wieczorem, szczególnie jak jest jeszcze mgła to na niektórych ulicach taki smród że aż w oczy szczypie.

Autor: Albert | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 10:05

I tyłki, niektórzy też żrą byle co.

Autor: EKO | Dodane: Czwartek, 31 paź 2019, 13:27

Straż Miejska powinna sprawdzać domy i budynki gospodarcze które też przez niektórych są ogrzewane byle czym.

Autor: Zenek | Dodane: Czwartek, 31 paź 2019, 09:42

Skawina, miasto trucicieli.

Autor: Kor | Dodane: Czwartek, 31 paź 2019, 07:18

Skawina, miasto konfidentów.

Autor: Zenek | Dodane: Środa, 30 paź 2019, 23:37

Oto przykład działania straży miejskiej w Skawinie. Zadzwoniłem ze zgloszeniem nielegalnego opału. Patrol owszem, przyjechał, ale... nie znalazł domu!!! Strażnicy miejscy nie są w stanie zlokalizować domu na podstawie podanego adresu!!! To jest hit, to się w głowie nie mieści. Jak w tym mieście ma być normalnie?

Autor: EKOLOŻKA | Dodane: Środa, 30 paź 2019, 15:54

Dokładnie o to chodzi 7 dni w tygodniu kontrole niektórzy wiedzą , że można sobie pofolgować przez weekend i palą czym popadnie!!!!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze