Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 477 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 24 lip 2020, 21:58

Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie

Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie

W sobotę, 1 sierpnia 2020 odbędzie akcja "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie". Inicjatywa ta powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie", której celem jest zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych.                   

Bezpłatne konsultacje i badania ginekologiczne będą prowadzane w specjalnym mobilnym gabinecie, umiejscowionym przy Basenie Camena w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 11.

Ponad 3 miliony kobiet w Polsce nie chodzi regularnie do ginekologa. Istotnym czynnikiem zniechęcającym Polki do badań ginekologicznych jest silne poczucie wstydu. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa odczuwało go blisko 60 proc. z nas. To wyniki z badania  dotyczącego opieki ginekologicznej kobiet, które zostało zlecone na potrzeby II edycji kampanii "W kobiecym interesie" i pokazało dużą potrzebę edukacji. Dlatego celem tegorocznej kampanii jest zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i edukacja nt. sposobów pokonywania społecznych i psychologicznych barier w odbywaniu regularnych kontroli zdrowotnych.

- W tegorocznej edycji kampanii chcemy zmierzyć się ze wstydem i go oswoić. Bariery są w nas, ale musimy sobie z nimi radzić, bo wstyd nie może ograniczać profilaktyki zdrowotnej. Dlatego hasłem II edycji kampanii jest "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie". Jako firma wspierająca kobiety i ich zdrowie czujemy też potrzebę realnego zaangażowania się w przywrócenie możliwości badań profilaktycznych i odciążenie placówek medycznych, które z powodu COVID-19 wykonywały świadczenia w bardzo ograniczonym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z zainteresowaniem i mieszkanki Skawiny zechcą skorzystać z oferowanych przez nas bezpłatnych badań - mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowa w Gedeon Richter Polska - firmie, która jest inicjatorem i organizatorem kampanii.

Skawina będzie piątą miejscowością na trasie mobilnego gabinetu ginekologicznego w tym roku. Podczas akcji odwiedzi on 10 miejscowości zlokalizowanych w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim, gdzie w weekendy przeprowadzane będą bezpłatne konsultacje lekarzy ginekologów oraz badania cytologiczne i USG.

W każdym z miast badania trwają od godz. 10:00 do 16:00, liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy odbywają się osobiście od godz. 10:00 w dniu akcji. Mapa miejsc, które odwiedzi mobilny gabinet ginekologiczny podczas akcji "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie", kalendarium badań oraz poradnik jak przygotować się do wizyty są dostępne pod linkiem: www.wkobiecyminteresie.pl
 
II edycja kampanii "W kobiecym interesie" została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Patronatem merytorycznym akcję objęło Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej organizacje pacjenckie: Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości i Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Ginekologiczno-Onkologicznymi Magnolia. Partnerem akcji została również firma Intimex, która wypożyczyła ultrasonograf na bezpłatne badania w regionach.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze