Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2297 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 10 wrz 2019, 14:27

Protest Skawińskiego Alarmu Smogowego

Protest Skawińskiego Alarmu Smogowego

Manifestacja przeciwko zanieczyszczeniom z Valeo jest planowana na 26 września. Od świtu SAS i protestujący mają zająć ul. Krakowską.

Zobacz zapowiedź:

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (19)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Ktos | Dodane: Poniedziałek, 16 wrz 2019, 23:07

Do Ja. Nie, absolutnie nie mogą truć. Tylko z tego co się orientuję sprawa trucicieli z terenów huty wyszła niedawno po zamontowaniu czujników. Znaczy od dawna było wiadomo, że z terenów byłej huty się dymi i śmierdzi, ale dopiero po zamontowaniu czujników okazało się jak niebezpieczne dla zdrowia są to związki. Sprawa teraz wyglada tak, że znajduje się tam kilka potencjalnych firm, które mogą być odpowiedzialne za te przekroczenia norm. Tylko nikt nie wie które, bo organizacja SAS nie ma ani sprzętu ani uprawnień żeby wejść na teren danej firmy i zebrać próbki i dane. W tym przypadku dużo bardziej zdecydowanie powinna działać Urząd Miasta i Wojewoda. W przypadku Valeo już jest zebranych bardzo dużo danych i próbek. Wiadomo że to dokładnie ten zakład truje. I trzeba nadal protestować i przypominać, że muszą zrobić hermetyzacja do której się zobligowani. Przyznając się tym samym do stawianych im zarzutów. Przeniesienie uwagi trucia na teren huty przyniesie taki skutek, że Valeo nie zrobi hermetyzacji. Natomiast zakłady z byłej huty pójdą w ich ślady czyli obiecają naprawienie sytuacji i będą zwlekać, aż protesty skupią się na innych zakładach.

Autor: Ja | Dodane: Poniedziałek, 16 wrz 2019, 13:30

do Ktosa czyli mam rozumieć że firmy z terenów huty nic nie obiecywały więc mogą truć dalej nie będziecie im przeszkadzać

Autor: Ktos | Dodane: , 15 wrz 2019, 01:32

Jak tak czytam te komentarze to śmierdzi mi to "farmą troli". Extra kasa dla pracownika za negatywny komentarz pod adresem SAS. Może się mylę, może to samo kierownictwo Valeo pisze te komentarze . Znani są ze swoich niestandardowych zachowań. SAS czepia się Valeo bo oficjalnie zapewniali że będzie hermetyzacja, a hermetyzacji nadal brak.

Autor: Taki ktos | Dodane: Sobota, 14 wrz 2019, 10:33

Zobaczcie kto tworzy ten caly sas. Ludzie oderwani od rzeczywistosci. Nie jestem zwolennikiem PISu ale cos mi sie wydaje ze tylko oni beda potrafili ich glupie dzialania ukrocic. Pseudoekolodzy sie znalezli, najlepiej wszystkie firmy pogonic z miasta a ludzie na zasilki. Jak widze takie glupie dzialania I szkodliwe to mam ochote wziac sie za polityke I zrobic z tym porzadek.

Autor: ewa | Dodane: Piątek, 13 wrz 2019, 18:21

ZE TAK nie doczepia sie do zakladow ktore sa na strefie na Kopance tylko do Valeo , bo im Valeo zaczelo przeszkadzac powinno sie wynies ze Skawiny i niech ludziska wtedy ida do SAS po pomoc niestety Skawina to miasto przemyslowe a nie kurort albo RYBKA ALBO WEDKA

Autor: Szymix | Dodane: Piątek, 13 wrz 2019, 08:26

Ludzie z tego "alarmu smogowego" maja jakąś obsesję na punktcie firmy Valeo. Jak się okazało, że na hucie nie wiadomo do kogo się przyczepić to najlepiej do firmy Valeo.

Autor: Mieszkaniec | Dodane: Czwartek, 12 wrz 2019, 15:49

Drogi SASie a co z firma na terenie byłej huty,gdzie podczas mierzenia skali brakło?

Autor: Wyborca | Dodane: Czwartek, 12 wrz 2019, 12:13

Ktoś tu miesza... Chodzi o politykę, czy coś innego ... ? Na pewno nie o smog, dużo firm skawińskich ma zdecydowanie większe emisje bardziej szkodliwych substancji.

Autor: NIE OSZUKIWAĆ | Dodane: Czwartek, 12 wrz 2019, 09:26

Lewa propaganda ! Wyniki "badań niezależnych" z d..py. Celowe publikowanie nieprawdziwych wyników to już działanie na szkodę i uważam że prawnicy powinni się tym zająć.

Autor: Realista | Dodane: Czwartek, 12 wrz 2019, 09:05

Kłamstwa za kłamstwami ! Grilem na ogródku bardziej trujecie. Słowacy albo Turcy chętnie przygarną takiego "truciciela" a Skawina i wsie okoliczne (kilka tys z kooperantami miejsc pracy) na zasilki !

Autor: a. | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 09:12

Dokładnie. Idzie sobie protestować pod Lajkonik albo Elektrownię nie wydaje mi się ,aby mniej smrodzili.

Autor: pracuje w Valeo | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 07:57

To nie Valeo powstało koło osiedla tylko osiedla koło Valeo , każdy kto ma odrobinę mózgu widzi ,że to propaganda , ktoś sieje ferment . ale w jakim celu ? Skawina to miasto przemysłowe Z WIELOMA FABRYKAMI I PRZEDSIĘBIORSTWAMI może zorganizujcie sobie protest pod elektrownią albo Vesyviuszem.

Autor: Angel | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 07:38

Truja ludzi od zewnatrz i od srodka w tej firmie.Moja praca tamprzeplacilam zdrowiem.

Autor: . | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 06:17

http://www.e-kiosk.pl/numer,317860,dziennik_polski

Autor: PROSZĘ SIĘ ZAPOZNAĆ Z TYM ARTYKUŁEM | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 06:16

https://drive.google.com/file/d/11n1HUGWXKJsmfYg41ylYxwRK0lF0wvfC/view

Autor: Ja | Dodane: Środa, 11 wrz 2019, 00:04

Bo z tych małych firm kasy nie wyciągnie czemu nie ma protestów na os. Awaryjnym przecież to ta sama droga krajowa więc 1 km w tą czy w tamtą nie powinien mieć znaczenia

Autor: gość3 | Dodane: Wtorek, 10 wrz 2019, 19:31

Ten SAS to gmina sobie sama wyhodowała jak wrzód na ..... a że im kasy brakło i zapominano o nich to próbują się pokazać. A na terenie huty dalej robią co chcą

Autor: Gość2 | Dodane: Wtorek, 10 wrz 2019, 19:24

Zaraz bo czegoś tu nie rozumiem w TV niedawno chuczało że to zakłady znajdujące się na terenie dawnej huty tak zanieczyszczają powietrze tak że w skali się nie mieści a tu jak katarynka Valeo i Valeo nie wiem może komuś zależy żeby odwrucić uwagę od tamtych firm bo taka korporacja to dobry temat a tam dalej po cichutku będzie się palić różne świnstwa

Autor: Gość | Dodane: Wtorek, 10 wrz 2019, 19:02

Może taka forma protestu coś zdziała. Nie pomogły rozmowy prośby i groźby. Czas przejść do konkretow

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze