Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2039 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 26 sty 2015, 19:31

Powstał skawiński kalendarz historyczny !!!KONKURS!!!

Powstał skawiński kalendarz historyczny !!!KONKURS!!!

Urząd Miasta i Gminy wydał piękny kalendarz historyczny Skawiny. Oto, jak przedstawiono dzieło na stronie gminaskawina.pl:

Czarno-białe lub w sepii, czasem nieostre, widziane jakby przez mgłę zdjęcia - czy to może być atrakcyjne? Postanowiliśmy w tym roku, przy ogromnym zaangażowaniu Muzeum Regionalnego w Skawinie, zaprosić Was w podróż po Skawinie lat 20-tych, 30-tych i 40-tych.

Podróż w którą chcemy Was zaprosić będzie niezwykła, bo pokazująca obok znanych i rozpoznawalnych krajobrazów - ludzi z PASJĄ. Ludzi, którym przyszło żyć w bardzo trudnych czasach, niepewności jutra. A mimo to lub właśnie dlatego chętnie angażowali się w życie społeczne. Ludzie Ci cząstkę siebie oddali Skawinie. Dziękujemy Wam za to! Was, drodzy mieszkańcy zachęcamy do aktywnego bycia. Zobaczcie jak niezwykle bogate korzenie ma nasze miasto! Zapraszamy Was w niezwykłą podróż!

Na koniec raz jeszcze pragniemy podziękować dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Skawinie Czesławowi Gąsiorowskiemu oraz wszystkim tym osobom, które za pośrednictwem dyrektora "nękaliśmy" prosząc, by raz jeszcze przejrzeli archiwa domowe. W szczególności dziękujemy: Janowi Fidzińskiemu, Barbarze Kaleńskiej, Andrzejowi Janowskiemu, Kazimierze Skiba, Romanowi Skołyszewskiemu, Danucie Wołek.


KONKURS

Do rozlosowania mamy pięć egzemplarzy kalendarza. Musimy więc wyłonić pięciu zwycięzców! W ich gronie można się znaleźć poprawnie uzupełniając poniższe zdania i wysyłając swoją odpowiedź na adres konkursskawina@gmail.com. W mailu koniecznie zamieśćie swoje imię, nazwisko oraz NUMER TELEFONU. 

25 lipca 1929 r. Fabyrkę Środków Kawowych Henryka Francka Synowie SA odwiedził prezydent ... .

... sierpnia 2002 roku nieopodal Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego zatrzymał się papież Jan Paweł II. 

Legenda o krzywym ... skawiniaków opowiada historię, która według podań wydarzyła się w drugiej połowie XI w. 

Odpowiedzi można przesyłać do 4 lutego. ŻYCZYMY POWODZENIA!

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze