Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 332 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 26 maj 2021, 17:10

Ponad tysiąc uczestników akcji Rowerowy Maj!

Ponad tysiąc uczestników akcji Rowerowy Maj!

24 maja zakończyła się akcja Rowerowy Maj, która okazała się wielkim sukcesem. Dzieci wykonały 22 512 przejazdów. Każdy przejazd to jeden samochód mniej na drogach. A to bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie korków w całej gminie.

Mimo pandemii decyzja o rozpoczęciu akcji okazała się świetnym pomysłem. Kampania zmotywowała do ruchu dzieci, które miesiącami siedziały w domach. Sama akcja przebiegła płynnie i bezproblemowo.

Chętnie włączali się w nią rodzice, którzy dojeżdżały do szkół razem ze swoimi pociechami ? zarówno na rowerze, jak i na hulajnodze czy rolkach. Przy tym korzystali ze świeżo wybudowanej sieci ciągów pieszo-rowerowych, która powstała dzięki współpracy gminy Skawina ze starostwem powiatowym w Krakowie. Rozwiązanie okazało się bezpieczne i wygodne zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Sami kierowcy natomiast, dzięki inwestycji, mają większy komfort jazdy.

Rowerowy Maj uzmysłowił, jak dużym obłożeniem i zainteresowaniem cieszą się nowe ciągi pieszo-rowerowe. Już teraz trwają prace nad powstaniem nowych.

Celem akcji było pokazanie dorosłym i dzieciom, że w wielu przypadkach korzystanie z samochodu nie ma sensu. Skawina jest względnie kompaktowa i pozwala w kilkanaście minut rowerem lub pieszo dotrzeć do najczęściej wybieranych miejsc. Na kampanii zyskują też zagorzali miłośnicy samochodów - im mniej aut na drodze, tym mniejsze korki.

Z powodu obostrzeń pandemicznych na zakończenie kampanii nie zorganizowano tradycyjnego, wielkiego przejazdu wszystkich uczestników akcji przez Skawinę. Motywacją dla uczestników była rywalizacja i nagrody. Każde dziecko ze stuprocentową frekwencją otrzyma nagrody indywidualne. Szkoły i przedszkola z najwyższą frekwencją również będą mogły liczyć na upominki.

Akcja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Nagrody ufundowali skawińscy przedsiębiorcy oraz instytucje publiczne. M.in. Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Krakowskie czy Koleje Małopolskie.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze