Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 371 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 5 sty 2022, 21:22

Ponad 5,6 tysiąca mandatów za brak maseczki

Ponad 5,6 tysiąca mandatów za brak maseczki

Podsumowanie ubiegłorocznych działań policjantów z powiatu krakowskiego w zakresie przeciwdziałania pandemii wykazało, że w 2021 roku mundurowi nałożyli na ponad 5,6 tysiąca osób mandaty karne za nieprzestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie jest to obowiązkowe. To dwukrotnie więcej niż w 2020 roku.

Wciąż liczba zakażonych wirusem utrzymuje się na wysokim poziomie, dlatego policjanci nieustannie kontrolują środki komunikacji publicznej, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

W ubiegłym roku, policjanci z powiatu krakowskiego za niestosowanie się do nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których jest to obowiązkowe, nałożyli przeszło 5,6 tysiąca mandatów karnych i skierowali ponad 240 wniosków o ukaranie do sądu. Z kolei w 2020 roku policjanci z powiatu krakowskiego za naruszenie tego przepisu nałożyli 2,4 tysiąca mandatów karnych i skierowali ponad 100 wniosków o ukaranie do sadu.

Tylko w grudniu policjanci skontrolowali przeszło 3,4 tysiąca placówek handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych i innych obiektów użyteczności publicznej, pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych ujawniając ponad 670 naruszeń, które głównie dotyczyły niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Kontrole obiektów przeprowadzane były i są również z udziałem inspektorów PIS.

Pamiętaj, że obowiązujące przepisy obligują osoby przebywające w galeriach handlowych, sklepach i innych obiektach użyteczności publicznej, a także podróżujące komunikacją miejską, do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Lekceważącym te przepisy grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze