Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1383 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 28 sty 2020, 14:23

Podsumowanie działań straży miejskiej

Podsumowanie działań straży miejskiej

Straż Miejska w Skawinie w 2019 roku interweniowała ponad 15 tys. razy. Najczęściej były to reakcje na zgłoszenia mieszkańców oraz wylegitymowanie osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia.

Straż Miejska dokonała podsumowania swoich działań w 2019 roku. W sumie wykonano ponad 15 tys. interwencji. W Skawinie pracuje 17 strażników miejskich, co daje średnio 882 interwencje na jednego w ciągu roku. Najczęściej były to reakcje na zgłoszenia mieszkańców (7 tys.). Strażnicy miejscy wylegitymowali też ponad 5800 osób, które były podejrzane o popełnienie wykroczenia. Mundurowi wzięli także udział w ponad 1100 kontrolach kotłów.

Straż Miejska w Skawinie odpowiada za funkcjonowanie miejskiego monitoringu. W Skawinie znajduje się ponad 50 kamer, system obsługuje 5 osób pracujących na 3 zmiany po 8 godzin.

Przeprowadzono ponadto ponad 160 spotkań w placówkach oświatowych oraz na terenie Miasteczka Komunikacyjnego, w których uczestniczyło w sumie 3125 uczniów. Każdy z nich otrzymał odblaski.

Pełne sprawozdanie znajdziecie tutaj.

Źródło: Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (12)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Sławek | Dodane: Poniedziałek, 17 lut 2020, 16:04

"W Skawinie jest 50 kamer 5 osób pracuje przy nich na 3 zmiany" A jak samochody stają na przejściu dla pieszych przy placu targowym to wtedy ci obserwatorzy maja ślepotę? czy brakuje strażników na interwencje? Przejście bardzo ****liwe i samochody blokują widoczność przejścia dla pieszych.

Autor: *-* | Dodane: Sobota, 1 lut 2020, 11:45

No to dorzucę kolejny 'punkt zastawiania': brama wjazdowa na parking pod pgm. Notorycznie zatrzymujący się 'na chwilę' blokują wjazd i wyjazd z tego parkingu... Choć automatyczna brama i samochody za nią widoczne są z głównej drogi, więc chyba nie trudno się domyślić, że stając na wjeździe zablokuje się kierowców mających tam samochody...

Autor: daw | Dodane: Piątek, 31 sty 2020, 21:08

Zastanawia mnie jakim prawem komendant Straży Miejskiej parkuje swoim prywatnym samochodem na miejscu parkingowym przeznaczonym dla samochodów Straży Miejskiej?

Autor: AAA | Dodane: Czwartek, 30 sty 2020, 16:17

Niektóre z miejsc są notorycznie zablokowane przez źle parkujące samochody, straż mogła by działać prewencyjnie (a potem mandaty). Codziennie zablokowana jet droga przy basenie (schody czy wyjazd z parkingu - samochody stoją na zakazie - tam jest znak), wejście do chińczyka przy tesco czy droga do przedszkola nr5 itd. Po co ta straż?

Autor: Damian | Dodane: Czwartek, 30 sty 2020, 09:31

Strażników jest za mało albo brak im systematyki pracy. Są miejsca w Skawinie gdzie notorycznie łamany jest zakaz postoju i w takim przypadku straż musi tam pojawić się codziennie przez miesiąc. Następnie wystarczy co drugi dzień, później co tydzień itd. Jeżeli priorytetem jest zajęcie się wszystkim to kończy się tak, że nic nie jest doprowadzone do końca. Myśle, że bez Straży Miejskiej byłoby gorzej z porządkiem. Ps. Dziś jak wyjeżdżałem z parkingu to na zakazie stał samochód, który ograniczał widoczność z prawej strony do zera (tym razem znowu się udało wyjechać bez stłuczki)

Autor: 0jss | Dodane: Środa, 29 sty 2020, 21:48

Niestety likwidacji straży miejskiej się pewnie nie doczekamy, bo przecież pieniądze muszą się zgadzać z mandatów i wykroczeń. Smutne jest to, że zamiast stać po stronie obywatela straż miejska zawsze działa na szkodę drugiej osobie zasilając przy tym swój budżet na każdy kolejny rok i target miesięczny czy kwartalny..

Autor: Qu | Dodane: Środa, 29 sty 2020, 21:29

Straż Miejska w Skawinie to darmozjady gdzie oni sa w soboty jak jest dzień targowy auta stoją na zakazie pod garażami na ul. 29 listopada ze nie mogę wyjechać z garażu Mało tego ostatnio widziałem ze auta stały na zakazie zatrzymywania sie pod pocztą a patrol przeszedł tak sobie pewnie im druczków brakło na mandaty

Autor: *** | Dodane: Środa, 29 sty 2020, 14:07

Oj, kogoś poniosło, normalnie taki spokój z tego komentarza bije, że aż miód na serce :))). Bardzo dobrze ci wychodzi wciskanie caps locka i zatrzymywanie palca na jednej literze, a coś na temat jadu w poprzednich komentarzach pisałeś? Dobrze widzę? :)))) Już na klatkach i pod monopolowymi nie stoisz? Wyrosłeś, teraz już 18 skończyłeś?Nim zaczniesz pisać pomyśl, to naprawdę nie boli...

Autor: qwerty | Dodane: Środa, 29 sty 2020, 09:59

Jak czytam te Wasze komentarze pseudo specjalistów od spraw bezpieczeństwa i Expert - ów od Straży Miejskich w Polsce to mi ziemniaki w piwnicy gniją!!!. Po pierwsze w Skawinie mamy SMOG a TYLKO Straż Miejska może kontrolować paleniska domowe! NIE POLICJA A STRAŻ MIEJSKA!. Po drugie żerowanie na osobach źle parkujących - o przepraszam od spraw kryminalnych jest W11 ewentualnie "Majami z Pitbulla" A SM zajmuje się leszczami co nie umieją parkować lub mają to w 4 literach bynajmniej tak mówili na zebraniu osiedlowym. Jak mieszkam w Skawinie 15 lat nie widziałem, aby SM nękała starsze kobiety "Babcie", za dużo tutaj ktoś TV się naoglądał... /ewentualnie powiela sprawdzone INFO/ Reasumując /trudne słowo proponuje sprawdzić w słowniku/ Wcześniejsze komentarze są pełne Jadu i pogardy, ale jak tak niebezpiecznie jest teraz, bo ludzie źle parkują lub co gorsza w klatce stoją proponuję cofnąć się pamięcią 15lat wstecz!!!. OOooooOOOOooOOO faktycznie wtedy to się działo,...

Autor: xyz | Dodane: Wtorek, 28 sty 2020, 20:45

No właśnie, a gdzie "przegląd osiedli" pod kątem zachowań młodzieży w godzinach wieczorno-nocnych, patrolowanie "miejsc niebezpiecznych" (okolice monopolowych, piwnice w blokach, itp.), gdzie gromadzi się skawiński "element". Po Skawinie strach chodzić wieczorami, wchodzić do niektórych klatek, nikt tymi tematami nie chce się zajmować... A akurat straż miejska mogłaby...

Autor: Pepe | Dodane: Wtorek, 28 sty 2020, 19:25

Dziwne, że do tej pory nasi odpowiedzialni, wspaniali i wszechwiedzący urzędnicy jeszcze nie zlikwidowali tego bezsensownego lecz bardzo skutecznego "organu" walczącego z najbardziej niebezpiecznymi.... babciami, bądź innymi "czynnikami"stwarzającymi ogromne zagrożenia dla każdego mieszkańca?

Autor: on | Dodane: Wtorek, 28 sty 2020, 19:01

Ta działania ich działania to głownie nękanie ludzi pojawianie sie w domach w najmniej odpowienim momencie i żerowanie na tych co zle parkuja zeby nabic sobie profity do portfeli darmozjady i tyle a sami nagminnie łamia przepisy!!!!!!!!!!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze