Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 6737 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:25

Pożar w firmie Clif

Pożar w firmie Clif

O godzinie 12.30 na terenie dawnej Huty Aluminium przy ul. Piłsudskiego w Skawinie wybuchł pożar. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, paliły się śmieci w jednym z boksów firmy Clif. Nie ma większych zniszczeń.

Pożar został już ugaszony. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przekazał za pośrednictwem swojej strony internetowej wypowiedź Jarosława Lacha, zastępcy dowódcy JRG PSP w Skawinie. 

- Działania jednostek staży pożarnej zostały zakończone, a pożar ugaszony. Na miejsce działań ratowniczych został wezwany samochód ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Po przeprowadzonym pomiarze zanieczyszczenia powietrza nie stwierdzono przekroczenia norm zawartości w powietrzu substancji toksycznych i szkodliwych zagrażających zdrowiu okolicznych mieszkańców - powiedział kpt. Jarosław Lach.

Jak wiemy z informacji zamieszczonych na profilu facebookowym Ochotniczej Straży Pożarnej I, ze względu na duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych. Akcja zakończyła się około godziny 17.

Siły i środki:
320[K]22, 25, 53, 90 - JRG Skawina
302[K]25, 81 - JRG 2 Kraków
303[K]21, 27 - JRG 3 Kraków
305[K]22, 50 - JRG 5 Kraków
306[K]64 - JRG 6 Kraków
300[K]90 - Oficer Operacyjny Miasta z KM PSP w Krakowie
GCBA - OSP Skawina 1
GCBA - OSP Skawina 2
2 radiowozy skawińskiej Straży Miejskiej
2 radiowozy skawińskiej Policji
Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

Fot. OSP Skawina I

 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (22)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Pawlo | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 11:34

https://www.youtube.com/watch?v=H2lLq9SLaG8 Powtórka z rozrywki...kto tą firmę wpuścił do Skawiny!!!

Autor: Marian | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 10:01

No pięknie...

Autor: EmilR | Dodane: Czwartek, 17 wrz 2015, 09:57

Niech szanowny ex burmistrz, burmistrz i cała ta pożal się Boże banda urzędasów przeprowadzi się z ratusza do tej firmy, zobaczymy jak długo tam wytrzymają ...

Autor: ros | Dodane: Środa, 16 wrz 2015, 00:16

@Mieszkaniec masz problemy z identyfikacją płci?... Ja bym nie chciała. Wszystkiego nie da się tak po prostu wyrzucić. Więc zastanówcie się nad tym co piszecie... Większość mieszkańców miasta nie ma świadomości co wyprawiają firmy na terenie byłej Huty Aluminium ukryte za resztkami lasu którą decydenci przeznaczyli pod topór. Kuriozalnie Clif robi dobrą przysługę społeczności lokalnej, może wreszcie mieszkańcy poszukają przyczyn zanieczyszczeń powietrza i chorób z jakimi się zmagają. Ta wiedza jest dostępna dla tych którzy pracują na tym terenie i mieszkają w sąsiedztwie trucicieli. Mamy chore prawo które pozwala na taką działalność, niewydolne instytucje kontroli oraz bierne społeczeństwo.

Autor: Maniek | Dodane: Wtorek, 15 wrz 2015, 21:55

Do "Mieszkaniec" zastanów sie lepiej na sobą, a jesli chcesz prawdy to własnie jest artykuł w Dzienniku Polskim wiec sobie poczytaj, firma składuje i przetwarza niebezpieczne odpady a nie odsprzedaje!! Poza tym z Niepołomic sie przeniosła bo tam już sobie popsuła reputacje, kilkukrotnie w ciągu roku były pożary wiec tak własnie przetwarza sie w firmie CLIF. W polsce jest chore prawo i nieuczciwi przedciębiorcy wiec trzeba sie bronic jak sie da od takich trucicieli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: cytat | Dodane: Wtorek, 15 wrz 2015, 11:46

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nie nakłada na WIOŚ obowiązku informowania o zamiarze przeprowadzenia kontroli interwencyjnej, a zatem w przeciwieństwie do kontroli planowych nie przesyła się zawiadomienia o zamiarze podjęcia czynności kontrolnych. Jeśli prowadząc działalność nie przestrzegasz przepisów o ochronie środowiska, jeśli sąsiedzi, zgłaszali ci, że prowadzona działalność powoduje uciążliwości, jeśli miałeś kontrole innych organów, które wykazały nieprawidłowości związane z przestrzeganiem przepisów ochrony środowiska, możesz się spodziewać kontroli WIOŚ.

Autor: ros | Dodane: Wtorek, 15 wrz 2015, 11:44

Mieszkaniec jesteś szefem propagandy firmy Clif . Każdy człowiek który posiada firmę nie chce takiego rozgłosu, to akurat potrafię zrozumieć. Miało nie być pożarów i co ludziku, długo nie trzeba było czekać. System kontroli jaki stworzono w tym państwie, pozwala na wiele takim firmą które dawno już nie muszą dbać o wizerunek. Jak wygląda kontrola i jak często się je przeprowadza można sprawdzić na stronie http://www.krakow.pios.gov.pl/ http://www.krakow.pios.gov.pl/pobierz/2012/infokont.htm 5.1. Kryteria kontroli prowadzonych przez WIOŚ POBIERZ Owszem zapaliło się powiadasz, a już myślałem, że to wroga propaganda.

Autor: Mieszkaniec | Dodane: Wtorek, 15 wrz 2015, 09:14

Ludzie! Czy wy widzicie co piszecie? Jeśli nie wiecie czym owa firma się zajmuje i co się tam dzieje to nie wypisujcie głupot. Takie sytuacje mają miejsca w takich firmach. Po to jest straż by unikać sytuacji rozprzestrzeniania się dymu itp, firma być może też zawiniła, nie dopatrzyła, dla nich to też wielki stres przy takich sytuacjach, firma ma zatrudnionych pewnie dużo pracowników chce prosperować dobrze i takie sytuacje nie są dla nich na pewno korzystne. Owszem zapaliło się, ale nie znaczy od razu że było to specjalnie. Każdy człowiek który posiada firmę nie pozwolił by sobie i nie chciał by TAKIEGO rozgłosu, tym bardziej że też ponoszą straty- nie zysk z pozbycia się odpadu jak to większość myśli. Logika- odbierają odpad, płacą im, a oni sprzedają dalej i mają z tego zysk, nikt by chyba sobie pieniędzy specjalnie nie spalił. A dym nie był drażniący i szkodliwy więc nie wiem kto takie głupoty wypisuje. Jeśli mieszkańcom się coś nie podoba to dlaczego nie wyślą grupki osób by poszła do tej firmy i pogadała z szefostwem, sadzę że nie było by problemu by nawet oprowadzili was po zakładzie i pokazali jak to wszystko działa. Tym bardziej że takie firmy są potrzebne- chcielibyście zaśmieconych azbestem, oponami, chemią itp lasy, wasze okolice, miejsca w którym wasze dzieci się bawią, gdzie spacerujecie? Ja bym nie chciała. Wszystkiego nie da się tak po prostu wyrzucić. Więc zastanówcie się nad tym co piszecie.

Autor: Munfi | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 23:10

No wiec wybraliśmy władze które godzą się nas truć, dramat!!! tyle lat truła huta teraz firmy nad którymi nie ma kontroli a jeżeli już są to załatwiają dając w łapę. W Sidzinie również niedaleko zgodzono się na spopielarnie zwłok będzie nowoczesna, ale pytam się ile? 10lat a puzniej będzie truła okolice. Tylko pikieta i tv pomoże więdz ludzie do dzieła!!!

Autor: os | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 21:22

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Będzie jak w Niepołomicach mandat 1200 zł i dalej hulaj dusza piekła nie ma. Za sprawą decydentów i "dziurawego prawa" staniemy się ofiarami.

Autor: obserwatorka | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 21:08

Świetny pomysł z tym TVN-em. Może jak podpisy nie pomogły to rozgłos zadziała...

Autor: Jacek | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 20:38

Po prostu zaczęli utylizować na lewo (zapaliło się i co nam zrobicie)

Autor: M | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 18:56

Kasa, kasa, kasa a zwykli ludzie niech się trują. W Niepołomicach sobie poradzili a nasza rada miejska ....

Autor: oglądacz | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 18:00

https://youtu.be/g43qAImTZXY?t=6h32m24s V zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie (25 marca 2015 r.)

Autor: Gregor | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:55

Gdzie to 200% zabezpieczenie przed pożarem,gdzie ten najnowocześniejszy system p-poż jakim chwalił się Dyr.Nóżka na którejś sesji.Jeszcze dobrze nie zaczęli działać a już nam pokazują co nas czeka w przyszłości.Maski p-gaz pilnie poszukiwane.

Autor: Patryk | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:05

Jak widać dla burmistrza pieniądze się liczą, nie mieszkańcy i ich bezpieczeństwo!!!!!!!!! Nagłośnijmy sprawę do UWAGI w tvn!!!!

Autor: Monika | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 16:01

Dlaczego pan burmistrz zgodził się na powstanie firmy Clif w Skawinie??? http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3503389,spoleczny-bunt-dal-efekt,id,t.html?cookie=1 Pasuje sprawę zgłosić do UWAGA TVN!!!!

Autor: skawinianka | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:50

To naprawdę się źle skończy kiedyś firma cliff masakra podtrucia to już po.dzisiejszym pożarze napewno będą

Autor: Ja | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:46

Urząd Gminy apeluje, a dlaczego Urząd Gminy wyraził zgodę na tą firmę w pobliżu bloków??!! Przecież wiadomo co się działo. Czy naprawdę pieniądze są ważniejsze od zdrowia mieszkańców, którzy płacą podatki??!! Jak w ciepły dzień można siedzieć w zamkniętym na amen pomieszczeniu?? Co z dziećmi wracającymi ze szkół i przedszkoli - mają fruwać?? Cholera jasna!!

Autor: KAMEK | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:40

od strony nicrometu straszny dym był, zaś przy clifie śmierdziało jak cholera

Autor: SKAWINA | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:39

A ludzie pracujący na hucie mają pracować w tym smrodzie może by tak straż czy ktoś nakazał opuszczenie zakładów

Autor: Bartek | Dodane: Poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:32

Tak zwana utylizacja według firmy Clif i poprzedniego samorządu Skawiny. Firma przybyła z Niepołomic, w niej także wybuchały pożary- a to jest sama chemia....!!!! Gorzej jak Huta Skawina 50 lat temu

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze