Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1101 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 11 gru 2019, 20:13

Pięciu kierowców nietrzeźwych, 28 wykroczeń

Pięciu kierowców nietrzeźwych, 28 wykroczeń

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Alkohol i narkotyki". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Podczas działań policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu stanu trzeźwości kierujących i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich celem była również poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

W ramach całodniowych działań, przeprowadzonych dziewiątego grudnia na drogach powiatu krakowskiego, mundurowi poddali badaniu alkomatem ponad 1,6 tysiąca kierowców. Okazało się, że 5 z nich kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, którymi się poruszano oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli policjanci ujawnili także 28 wykroczeń w ruchu drogowym, które głównie kończyły się nałożeniem mandatów karnych na kierujących.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze